Цього тижня в Києві відсвяткують день народження знаменитого режисера Сергія Параджанова, влаштують нічну екскурсію Андріївським узвозом і зіграють джаз під зоряним небом у планетарії. Найяскравіші події столиці - в нашому огляді.

Виставка "БОГ" Павла Маркмана

В експозиції представлено живописні роботи, сюжет яких розмивається в міжнародних орнаментах прапорів. Множинність політичної символіки, багатоманітність ідентичностей, історії, переплетення прапорів нагадують етнічні візерунки на тканині. Однак строкаті кольори не дають можливості визначити зображуваний етнос. Йдеться про епоху постійних переміщень, торжество мультикультуралізму, про покоління осіб без визначеного громадянства.

Коли: 20 грудня - 20 січня

Де: Port Creative Hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-А

Скільки: безкоштовно

Фото з відкритих джерел

День народження Сергія Параджанова

Всіх шанувальників творчості великого режисера запрошують зібратися в день його народження і відсвяткувати великою компанією - так, як це любив робити сам Параджанов. Захід відбудеться в музеї-квартирі іншого геніального київського грузина, друга Параджанова — Івана Кавалерідзе.

Коли: 9 січня, 13:00 - 20:00

Де: Музей-майстерня Івана Кавалерідзе, Андріївський узвіз, 21

Скільки: безкоштовно

Фото з відкритих джерел

Ніч у музеї Булгакова

Під час екскурсії учасники пройдуть вечірніми вуличками містичного Києва, поговорять про стародавні легенди і міфічні історії, пов'язані з ним. У програмі — Андріївська церква, альтанка закоханих (Кокорєвська альтанка), будиночок Карлсона, будинок літераторів, замок Річарда. Головною перлиною маршруту стане будинок номер 13, відомий як будинок Турбіних, або музей Булгакова.

Коли: 9 січня, 19:00

Де: Андріївський узвіз

Скільки: 140 грн

музей Булгакова
Фото з відкритих джерел

Виставка "Міста, які зникають"

Автором проекту є відомий львівський художник Петро Сметана. У своїх роботах він втілює ідеї з приводу руйнування і недбалого поводження з архітектурною спадщиною і всім, що нас оточує в місті. Завдання виставки - привернути увагу людини до всіх деталей: від архітектурних будівель до дверних клямок. На своїх полотнах художник зображує в основному об'єкти реальних будинків Львова. Є також об'єкти будинків Амстердама, Парижа та інших міст.

Коли: 5-25 січня

Де: White World, вул. Пушкінська, 21

Скільки: безкоштовно

Фото з відкритих джерел

Виставка фіалок

На Подолі пройде виставка фіалок, на якій можна буде придбати один зі ста видів цієї рослини. Також буде представлено добрива, горщики та інші супутні товари.

Коли: 6-10 січня, 10:00 - 18:00

Де: вул. Спаська, 16-Б

Скільки: безкоштовно

Фіалка
Фото з відкритих джерел

Різдвяний концерт Ніни Матвієнко

Концерт "Різдво з Ніною Матвієнко" є благодійним подією. Всі кошти, виручені з продажу квитків, перерахують до дитячих будинків. Разом з легендарною співачкою на сцені виступлять Тоня Матвієнко, Наталія Бучинська, Дмитро Андрієць, група "Квант" і Поль Манондіз.

Коли: 10 січня, 19:00

Де: Будинок культури НТУУ "КПІ", пр. Перемоги, 37

Скільки: 150-500 грн

Ніна Матвієнко
Фото з відкритих джерел

Джаз під зірками

У Старий новий рік у столичному планетарії організують концерт, на якому можна буде помилуватися зоряним небом під живу музику. Цього вечора виступатиме джазовий колектив Big Yellow band.

Коли: 13 січня, 19:00

Де: Київський планетарій, вул. Велика Васильківська, 57/3

Скільки: 100-150 грн

Планетарій
relax.com.ua

Всеукраїнська різдвяна виставка

На виставці представлено роботи художників з усієї України. До експозиції увійшло близько 400 картин. Автори приділяють увагу традиціям і звичаям українського народу, звертаються до давніх міфів і легенд. Всі твори пройнято глибоким почуттям гармонії людини і природи, сповнено віри в краще майбутнє.

Коли: до 15 січня,

Де: Центральний будинок художника, вул. Січових Стрільців, 1-5

Скільки: безкоштовно

Фото з відкритих джерел