БПП, "Батьківщина" и "Наш край" мають найбільший шанс на прохід у Верховну Раду, – експерт про вибори в ОТГ

П’ятірка партій-лідерів із кожним раундом виборів в ОТГ не змінюється – 29 квітня серед тих, хто отримав реальну електоральну прихильність – БПП, Батьківщина, Наш край, АПУ та Радикальна партія. Про це заявив політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Карасьов переконаний, що результати виборів у ОТГ вже чітко закріпили  головні політичні тенденції.

“Незважаючи на суперечку (до остаточних результатів від ЦВК) між БПП та Батьківщиною щодо першості на цих виборах, п’ятірка лідерів за даними обох штабів однакова. Отже, серед тих, хто отримав реальну, а не згідно із соцопитуваннями, електоральну прихильність та є головними претендентами на прохід до наступної Ради – БПП, Батьківщина, Наш край, АПУ та Радикальна партія”, – зазначив Карасьов.

Політолог заявив, що партії з першої п’ятірки навчилися якісно залучати до своїх лав місцевих політиків.

“Особливо це помітно на прикладі Нашого краю та АПУ — непарламентських політсил. Проте “аграрники” опираються лише на село й їхня ефективність у міських ОТГ на виборах 29 квітня вже знизилася. А от Наш край та Радикальна партія здобули пристойні результати і в містах”, – зазначив Карасьов.

Політолог також звернув увагу на перемогу “Нашого краю” на Донбасі.

“Особливо помітний результат здобув Наш край — він успішно зацікавив місцеву адміністративну та бізнес-еліту. Тотальна перемога цієї партії на Донбасі — це також свідчення того, що вона поступово, але упевнено відбирає виборців в Опозиційного блоку”, – відзначив Карасьов.

Він також додав, що стабільність цієї п’ятірки підтверджує, що саме вони мають розгалужену по всій країні структуру, яка спроможна мобілізуватися в найкоротші терміни і бути готовою навіть до позачергових парламентських виборів.

“Постійна результативність п’ятірки лідерів ОТГ у різних регіонах демонструє також їхню підтримку “середньонаціональним” виборцем, а не тільки локальним. Ці партії є пізнаваними, їхні програми зрозумілі виборцям в усіх куточках країни, їхня риторика загальнонаціональна, регіональна та місцева одночасно”, – зазначив Карасьов.

Як відомо, 29 квітня в Україні пройшли вибори у 40 новостворених ОТГ.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів