11.06.2018 13

Становище України на європейському ринку транзиту газа зараз надзвичайно небезпечне, країна може втратити транзитну функцію. Таку думку в ефірі телеканалу "112 Україна" висловив політолог міжнародник Антон Кучухідзе.

Він нагадав, що крім "Північного потоку-2" становищу України загрожує також будівництво другої нитки "Турецького потоку".

"Що стосується США, РФ, - в законі так званому "про розширення санкцій" США проти РФ, було прямим текстом прописано не допустити будівництво "Північного потоку-2", тим самим збільшити експорт американських енергоносіїв на європейський ринок", - і це свідчить лише про геоекономічну гру між Америкою та Росією, при чому Україна за таких обставин є частиною російського газового потоку, а, отже, для неї не є прийнятним ані розширення "Північного" або "Турецького потоків", ані розширення впливу США, адже створена інфраструктура знизить рівень транзиту газу через Україну, який уже падає, адже рівень транзиту 10-20 млрд куб. м не покриє навіть собівартість утримання ГТС.

Нагадаємо, раніше екс-депутат російської Держдуми Ілля Пономарьов у інтерв’ю одному з українських видань заявляв, що американський бізнесмен Джордж Сорос розглядав можливість приватизації частини "Укргазвидобування", що збільшило б вплив США на енергетичний ринок Європи.

Крім того, український політик Віктор Медведчук нещодавно заявив, що США активно захоплює європейський енергетичний ринок і для цього використовує також санкційну політику щодо компаній, які беруть участь у будівництві "Північного потоку-2", про що неодноразово заявляли посадові особи Держдепу та представники Білого дому.

Відео по темі

Головні відео 23.09.2018

Новини партнерів

Загрузка...