Звинувачення у педофілії та недоречний камінг-аут: Як розсипається "Картковий будиночок" Кевіна Спейсі

"Ефект Вайнштейна" продовжує бродити "планетою Голлівуд". Тепер у центрі уваги – зірка серіалу "Картковий будиночок" Кевін Спейсі

Звинувачення у педофілії та недоречний камінг-аут: Як розсипається "Картковий будиночок" Кевіна Спейсі
Фото з відкритих джерел

Олександр Ільющенков

Журналіст, 112.ua

"Ефект Вайнштейна" продовжує бродити "планетою Голлівуд". Тепер у центрі уваги – зірка серіалу "Картковий будиночок" Кевін Спейсі

Голлівуд штормить під навалою "урагану Гарві". Слідом за відомим продюсером Вайнштейном, за монотонним обваленням кар'єри якого до самого фундаменту всі могли спостерігати практично щодня в онлайн-режимі, звинувачення в домаганнях обрушилися на відомого американського актора, сценариста та режисера Кевіна Спейсі.

На початку їх було п'ять, але судячи з того, як веде себе вищезгаданий "ураган Харві" в голлівудських умовах, в подальшому очікувалося, що, можливо, їх буде набагато більше (тим більше що одна з вірогідних жертв заявляла, що кількість постраждалих "може бути більшою, ніж у випадку Вайнштейна").

І їх дійсно стало набагато більше.

Ситуацію Спейсі значно погіршує його перша реакція на звинувачення. Втім, про все по порядку.

Секрет Полішинеля. Голлівудська версія

Кевін Спейсі "ТАСС"

Для початку коротка довідка (для зручності читання). Під "секретом Полішинеля"мається на увазі таємниця, яка не є такою, просто всі вдають, що це насправді секрет.

"Ефект Вайнштейна" або "Ураган Гарві" - ефект, спровокований численними звинуваченнями в сексуальних домаганнях на адресу відомого голлівудського продюсера Гарві Вайнштейна. Короткий виклад: під дією "ефекту Вайнштейна" всі (ну або майже всі) в Голлівуді (та й не тільки в Голлівуді) почали звинувачувати всіх (або майже всіх) у сексуальних домаганнях, згадуючи ситуації, що трапилися і декілька місяців, і десятки років тому.

Загальна картина наразі є певним "секретом Полішинеля", що побічно визнають і самі актори (наприклад, деякі зазначали, що про сексуальні домагання Вайнштейна було відомо давно, просто це намагалися не помічати).

Наочний приклад. Уривок з мультфільму "Гріффіни" 12-річної давнини.

В ньому один з головних героїв, малюк Стьюї пробігає по залу з криком "Рятуйте! Я втік з підвалу Кевіна Спейсі!". Зараз багато хто виходить з іронічними твердженнями, що мультсеріал передбачив звинувачення на адресу Спейсі. Та чи в пророцтві тут справа?

До речі, автор мультфільму, Сет Макфарлейн і з приводу Вайнштейна відзначився цікавими коментарями. У 2013 році під час оголошення номінантів на премію "Оскар".

Наприкінці оголошення Макфарлейн сказав: "Пані, вітаю! Вам більше не доведеться прикидатися, що вам подобається Гарві Вайнштейн!".

І це лише частина непрямих доказів того, що не таким вже й сюрпризом для мешканців Голлівуду стала нинішня ситуація.

Втім, перейдемо безпосередньо до ситуації Кевіна Спейсі.

Камінг-аут як спосіб відхреститися від звинувачень у педофілії

Кевін Спейсі Reuters

Принаймні, саме так розцінили зізнання Кевіна Спейсі в гомосексуалізмі як обивателі, так і представники ЛГБТ-спільноти.

Почалося все з педофілії. Точніше звинувачень у педофілії. Ну і в сексуальних домаганнях.

Американський актор Ентоні Репп зізнався таблоїду BuzzFeed, що у 1986 році Кевін Спейсі "спробував його спокусити". Реппу тоді було 14 років, Спейсі – 26.

Ентоні Репп Фото з відкритих джерел

Це сталося на вечірці в апартаментах Спейсі, куди було запрошено Реппа (на той момент він грав на Бродвеї в одному зі спектаклів).

На вечірці Репп був єдиним неповнолітнім, і, за його словами, втомившись, він пішов до однієї із спалень. За словами актора, після опівночі до спальні, похитуючись, зайшов п'яний Кевін Спейсі.

Нічого не сказавши, він взяв Реппа на руки і поклав на ліжко, завалившись зверху.

"Він намагався спокусити мене. Не впевнений, чи варто мені використовувати такі слова в цьому випадку, але я розумів, що він намагається зайнятися зі мною сексом", — стверджує Репп.

Я вибачаюся перед Реппом. До речі, я гей

Кевін Спейсі З відкритих джерел

Десь такий вигляд спрощено мала заява Спейсі у відповідь. Зірка "Карткового будиночка" заявив, що не пам'ятає ситуації з Реппом, але "якщо поводився так, як він написав, то повинен щиро вибачитися перед ним за абсолютно неприйнятну п'яну поведінку".

Спейсі висловив глибоке співчуття "щодо почуттів, які переслідували Реппа всі ці роки". Але це було не все.

"В житті у мене були стосунки з чоловіками і жінками. Я любив, і в мене були романтичні зустрічі з чоловіками протягом усього мого життя, і зараз я обираю шлях чоловіка-гея", - сказано в заяві. Таким чином, по суті замість відповіді на звинувачення, щодо чого прозвучало лише розлоге "я не пам'ятаю, але якщо це так, то вибачте", Спейсі зробив публічний камінг-аут. Тобто зізнався, що він гей.

І отут сталося найцікавіше. Цю заяву розкритикували у ЛГБТ-спільноті.

Що не так з камінг-аутом Спейсі

А тут просто прочитайте реакцію:

Американський журналіст і ЛГБТ-активіст Ден Савадж написав: "Шкодую, містере Спейсі, але вашу заяву на вступ до гей-співтовариства наразі відхилено". Він також підкреслив, що "не існує такої міри сп'яніння, яка виправдовувала або пояснювала б напад на 14-річну дитину".

Письменник і журналіст Майкл Арсено зазначив: "Є багато стійких стигм щодо геїв, і Кевін Спейсі напевно знав про це, коли майстрував цю заяву. І, я бачу, це працює. Фу". На думку письменника, актор "кинув гомосексуалів під автобус" і "це все, що потрібно знати про нього".

Американська транс-жінка і засновниця Юридичного центру для транс-людей Ракель Вілліс зазначила: "Вся ситуація з Кевіном Спейсі нагадує мені про те, що квір (люди з будь-якою нестандартною ідентичністю, в тому числі геї, - прим. ред.) досі шокує багатьох людей більше, ніж сексуальне насильство".

Комедіантка і відкрита лесбіянка Камерон Еспозіто також засудила вчинок актора: "Просто для чортової ясності скажу, що гомосексуальність не має нічого спільного з переслідуванням неповнолітніх".

Камерон Еспозіто Robin Lubbock/WBUR

Тобто при тому, що тривалий час, хоч Спейсі й заперечував свою гомосоксеуальность, але неофіційно вважався в ЛГБТ своїм, момент його камінг-ауту було обрано так невдало, що його заяву буквально рознесли саме представники ЛГБТ. Цим значно ускладнивши ситуацію.

Та і звинувачень в домаганнях побільшало.

Хто ще?

Роберто Кавазос facebook.com/yosoyrobcavazos

Режисер Тоні Монтана, актор Роберто Ковазос і двоє жителів Великої Британії, які побажали зберегти свої імена в таємниці. Пізніше до цього списку приєдналися дев'ять співробітників знімальної групи серіалу "Картковий будиночок". Вони розповіли про домагання актора, відзначивши, що він особливо цікавився молодими чоловіками. Також вже відомо про заяву британського актора, який стверджує, що Спейсі примусив його до орального сексу.

За словами Ковазоса, Спейсі його домагався під час його роботи в британському театрі "Олд Вік" (на той момент Спейсі був керівником театру).

При цьому Ковазос зазначив, що Спейсі неналежно поводився і щодо інших акторів, "якщо ті були молодші за 30 років".

Тоні Монтана в інтерв'ю Radar заявив, що Спейсі приставав до нього в одному з барів Лос-Анджелеса. За його словами, актор "спочатку поклав йому руку на промежину, а потім намагався зайти разом з ним до туалету".

Тоні Монтана 78magazine.com

Одному з жителів Великої Британії, за його словами, Спейсі "демонстрував оголені статеві органи", а інший заявив про домагання під час вікенду в будинку Спейсі.

Наступним про домагання Спейсі заявив актор Гаррі Дрейфус. У коментарі Buzzfeed він повідомив, що зіткнувся з домаганнями Спейсі у 18-річному віці. У виданні додали, що слова Дрефуса підтвердили п'ять осіб, яким він розповідав про те, що сталося.

За словами Дрейфуса, інцидент стався в 2008 році, коли його батько, володар "Оскара" Річард Дрейфус, грав у п'єсі лондонського театру "Олд Вік", режисером якої був Спейсі.

Гаррі Дрейфус уточнив, що під час однієї з репетицій в квартирі Спейсі господар квартири "сів поруч з ним і доторкнувся до його стегна, а потім поклав руку йому на пах".

Актор уточнив, що протягом 9 років розповідав цю історію на вечірках "жартома", а публічно заявити про це вирішив, "коли інші люди почали звинувачувати Спейсі в домаганнях".

"Я зрозумів, що це ніколи не було веселою історією", - сказав Гаррі.

Наслідки станом на зараз

Фото з відкритих джерел

- Через добу після звинувачення Спейсі в сексуальних домаганнях було оголошено про закриття головного проекту актора на сьогодні – серіалу "Картковий будиночок"

- Спейсі позбавили престижної премії "Еммі".

Новини за темою

- Особисте життя актора почали вивчати "під мікроскопом". Проміжний результат – брат актора Кевіна Спейсі Рендалл Фоулер в інтерв'ю газеті Daily Mail розповів, що їхній батько його регулярно ґвалтував і належав до американської нацистської партії.

Кевін Спейсі з братом Рендаллом Фоулером dailymail.co.uk

- З відомого американського серіалу "Це ми" прибрали згадку про актора Кевіна Спейсі.

- З актором відмовилися працювати його представник та агентство.

- Сам Спейсі пішов за прикладом Вайнштейна, заявивши через свого представника про плани пройти лікування після вищевказаних звинувачень.

- Компанія Netflix прийняла рішення розірвати співпрацю зі Спейсі. За даними видання, продюсери можуть прибрати з серіалу Френка Андервуда і в шостому сезоні зробити головною дійовою особою його дружину Клер Андервуд у виконанні Робін Райт.

- У Netflix також вирішили, що відмовляться від подальшої роботи над фільмом "Гор", в якому Спейсі брав участь як актор та продюсер.

Титри

HBO

Фінальні титри щодо Вайнштейна вже пройшли (кар'єра продюсера практично зруйнована вщент і навряд чи підлягає відновленню). Щодо Спейсі фінальні титри поки ще не написані, але все наразі йде на зростання.

"Ефект Вайнштейна" продовжує діяти. І у Спейсі очікувано не виявилося жодного союзника (мабуть, це може бути однією з причин, чому актор досі мовчить).

Єдиним, хто хоч якось може висловитися на його підтримку перед Голлівудом, є, напевно, лише його екранний персонаж, президент США Френк Андервуд.


treterte from dewfg dtrd on Vimeo.

"Ви звинувачуєте мене в порушенні правил. А я кажу вам, що граю за правилами. За правилами, які ви і я погодили. За правилами, які я і ви написали разом. Тому так, я винен, чорт забирай. Але так само винен, як і ви".

Схоже, варто очікувати, що найближчим часом негласні правила Голлівуду зміняться. Або ні.

Новини за темою

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів