ЗМІ: Трамп закликав Меркель відмовитися від підтримки "Північного потоку-2"

На переговорах у Вашингтоні в кінці квітня президент США Дональд Трамп переконував канцлера Німеччини Ангелу Меркель відмовитися від підтримки проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Ангела Меркель і Дональд Трамп Reuters

"Свобода"

Президент США Дональд Трамп закликав Німеччину відмовитися від підтримки будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Про це повідомляє німецький телеканал N-TV, посилаючись на джерела серед чиновників.

У ході зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель 27 квітня Трамп нібито запропонував відмовитися від підтримки газового проекту в обмін на нові торговельні домовленості США та Європейського союзу.

За даними The Wall Street Journal, Меркель не відмовилася від підтримки будівництва газопроводу, але заявила про готовність Євросоюзу запропонувати Вашингтону тісну співпрацю в газовій сфері, якщо США відмовляться від введення мит на сталь і алюміній. 

При цьому високопоставлений чиновник Білого дому заявив виданню, що під час зустрічей з Меркель Трамп дійсно обговорював і мита, і газопровід, але жодного разу не пов'язував ці два питання.

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Діючий газопровід "Північний потік" складається з двох ниток з пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. "Газпром" почав постачання першої нитки газопроводу в 2012 році.

Влада України Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії та Чехії називають "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи.

Німеччина і Фінляндія дозволили зводити трубопровід на своїй території. Данія і Швеція – поки немає.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів