ЗМІ: КНДР за рік заробила близько 200 млн дол. на експорті в обхід санкцій

У 2017 році КНДР також зробила 39 поставок вугілля в порти Росії, Китаю, Малайзії, Південної Кореї і В'єтнаму.

Кім Чен Ин спостерігає за випробуваннями Reuters

Північна Корея за 2017 рік заробила близько 200 млн дол. завдяки експорту в обхід обмежувальних заходів. Про це агентство Reuters повідомило 2 лютого з посиланням на доповідь комітету з санкцій Ради Безпеки ООН.

Новини за темою: Держдеп США звинуватив Росію у порушенні резолюції РБ ООН по КНДР

Відзначається, що з 2012 по 2017 рік сирійському урядового Центру наукових досліджень і розробок КНДР направила більш ніж 40 вантажів. Дві поставки нібито включала плитку, що не піддається впливу кислоти, – її могли використовувати для створення хімічного підприємства.

У М'янму Північна Корея постачала балістичні ракети "земля-повітря", йдеться у публікації.

У 2017 році КНДР також зробила 39 поставок вугілля в порти Росії, Китаю, Малайзії, Південної Кореї і В'єтнаму. Стверджується, що для цього Північна Корея розробила ряд схем по перевантаженню енергоносія і фальсифікувала торговельну документацію.

Рада Безпеки ООН неодноразово посилював обмежувальні заходи проти КНДР з-за розвитку ядерної програми і ракетних випробувань.

Нагадаємо, що раніше ряд світових ЗМІ заявили з посиланням на джерела в європейській службі безпеки, що в жовтні і листопаді російські суду кілька разів доставляли контрабандну нафту в КНДР. Такі висновки були зроблені на основі даних морської розвідки і супутникових знімків російських кораблів в Тихому океані.

У свою чергу, в прес-службі МЗС Росії заявили, що "в повному обсязі" дотримується санкційний режим, який діє відносно Північної Кореї. При цьому у відомстві нагадали, що на поставки палива немає повної заборони. Також повідомлялося, що в таких перевезеннях могли брати участь і китайські суду.

Джерело: Reuters

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів