Емблема Центрального розвідувального управління США
З відкритих джерел

Американська розвідка перехопила переговори, в яких сирійські військовики та експерти в галузі хімічної зброї обговорювали підготовку атаки із застосуванням газу зарин у сирійській провінції Ідліб. Про це повідомляє телекомпанія CNN.

"Перехоплені дані були частиною розвідувальної інформації, яка збирається Сполученими Штатами в таких країнах, як Сирія та Ірак", - йдеться в повідомленні.

"Вашингтон не знав про підготовку атаки заздалегідь, позаяк обсяг інформації, що збирається дуже великий, її не одразу обробляють. Однак після того як стало відомо про інцидент з імовірним застосуванням хімічної зброї у провінції Ідліб, США відразу ж почали вивчати наявні дані з метою встановлення винуватців атаки", - зазначає телеканал.

Розвідники поки не виявили серед перехоплених ними даних таку інформацію, яка свідчила б, що представники російських збройних сил вступали в будь-який зв'язок з приводу атаки в Сирії. Джерело телеканалу у зв'язку з цим припустило, що "росіяни набагато більш обережні у своїх комунікаціях, щоб уникнути перехоплення".

Нагадаємо, 4 квітня в місті Хан-Шейхун у провінції Ідліб після авіаудару сирійських або російських літаків від отруєння "токсичним газом" загинули десятки мирних жителів. Російські та сирійські військовики відкинули свою причетність до події.

У ніч на 7 квітня США за наказом президента Дональда Трампа завдали ракетного удару по військовому аеродрому в сирійській провінції Хомс, з якого, ймовірно, вилетіли літаки для заподіяння удару по Хан-Шейхуну.