Reuters

Ціни на основні сільськогосподарські культури в країнах Східної Африки досягли рекордних рівнів у зв'язку із затяжною посухою. Про це повідомляєт Продовольча і сільськогосподарська організація ООН.

Як зазначають в Організації, критична ситуація склалася в Ефіопії, Кенії, Сомалі, Південному Судані, Уганді і Танзанії. На деяких ринках країн Східної Африки ціни на зерно зросли в двоє.

У повідомленні Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН також йдеться, що в результаті засухи в Сомалі на 75 відсотків скоротилися врожаї кукурудзи та сорго, в результаті чого 6,2 млн жителів країни відчувають гострий дефіцит продовольства. "Майже половина всіх жителів Сомалі - на межі голоду", - зазначають в Організації.

Також повідомляється, що багато жителів Східної Африки відчувають брак чистої питної води, а із-за виснаження пасовищ і відсутність опадів фермерам доводиться забивати худобу.

Раніше в ООН відзначали, що сьогодні в світі налічується майже 800 мільйонів людей, які страждають від голоду, тобто вони не споживають регулярно мінімальний рівень калорій, необхідних для підтримки активного способу життя