Жителі сербського Белграду змусили владу прибрати пам'ятник Гагаріну

Пам'ятник викликав критику в соцмережах через свої безглузді пропорції

Пам'ятник Юрію Гагаріну в Белграді https://www.radiodelta.rs/

У столиці Сербії, Белграді, демонтували пам'ятник радянському космонавту Юрію Гагаріну, встановлений на вулиці, що носить його ім'я. З'явився в місті кілька днів тому пам'ятник викликав критику в соцмережах з-за своїх безглуздих пропорцій, передає PTC.

Про демонтаж заявив міський управитель Белграда Горан Весич в Facebоok після зустрічі з замовниками - фондом бізнесменів братів Карич.

Новини за темою: У Боярці під Києвом демонтували пам'ятник Корчагіну

"Сьогодні я провів зустріч з представниками фонду "Брати Карич" у зв'язку зі встановленням пам'ятника Гагаріну у Новому Белграді, який викликав різні коментарі громадськості. Ми констатували, що в ході його проектування не виконані вимоги фонду як замовника, а процес затвердження зовнішнього вигляду не були включені ні місто Белград, ні управління із захисту пам'яток культури, ні мінкультури", - написав Весич.

Тепер на місці пам'ятника залишився лише масивний постамент з написом "Юрій Олексійович Гагарін" сербською мовою.

Новини за темою: В Одесі на березі моря встановили пам'ятник мрійнику

Бюст Юрія Гагаріна міська влада замовила минулого року - він був встановлений на вулиці його імені і урочисто відкритий у кінці минулого тижня.

Але щось пішло не так: виявилося, що бюст Гагаріна не підходить за розміром до постаменту, на якому його встановили. В результаті з землі людині нормального зросту було видно тільки частину голови Гагаріна, дивиться ніби з-за балконного огородження.

"Єдиний спосіб побачити бюст - запустити себе в небо", - писав сербська сайт Noizz.

Новини за темою: В Одеській області знесли пам'ятник Кірову

"Хоч це і досить символічно, здоровим глуздом рішення не блищить", - прокоментувала пам'ятник письменниця Івана Стоянова.

Пам'ятник був встановлений вночі, без жодних церемоній, пише Noizz. Одним з перших його дивний зовнішній вигляд зазначив власник твіттер-аккаунта Cenzura, який опублікував фото скульптури з підписом "О, ні".

Користувачі соцмереж висміювали пам'ятник.  

Як повідомлялося, в Одесі на березі моря встановили пам'ятник мрійнику.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів