Олена Зеркаль
З відкритих джерел

Олена Зеркаль заявила, що після слухань у Міжнародному суді ООН у Гаазі передбачається інтенсивна робота з аналізу висловлювань російської сторони. Про це заступник міністра закордонних справ повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"У заключний день слухань у Гаазі говорить Росія. З отриманих матеріалів ми вже бачимо, як будуть критикувати наші вчорашні слова. Буде наведено багато аргументів проти рішення на користь України. І буде знову важко слухати маніпуляції фактами та акробатичні вправи з нормами права", - написала Зеркаль.

Новини за темою: У нас буде можливість звинуватити Росію у брехні під час слухань, - Зеркаль

Також вона зазначила, що не треба легковажно ставитися до слів російських представників - кожне їхнє слово буде серйозно взято до уваги суддями. І кожне їхнє слово спрямоване на ускладнення прийняття рішення судом.

"Тому по завершенню слухань нас чекає інтенсивна робота над аналізом кожного слова, яке буде сказане сьогодні. І ваше уважне ставлення до слів РФ буде дуже допоміжним", - сказала заступник міністра закордонних справ.

Новини за темою: Зеркаль: Ми готові надати свої заперечення і аргументацію на суді ООН в Гаазі

Також Зеркаль написала, що юридична мова вважається антиподом поезії. "Але вчора на своїй промові голос ледь не зірвався через слова професора Коу, який відкривав наш виступ".

"Єдиним українським запитом до цього Суду є використання його юридичних повноважень для захисту невинних українських цивільних, яким загрожують безладні терористичні атаки і культурне знищення. Без заходів з боку цього Суду Російська Федерація продовжить грати за власними правилами всупереч тому, що їх вимагають ці дві конвенції, а невинні українські цивільні заплатять за це", - закликала Зеркаль всіх прочитати його промову. За її словами, це найкращий антидот до всіх маніпуляцій, які ми сьогодні почуємо.

Як повідомлялося, 8 березня в Гаазі минув третій день слухань у засіданні за позовом України проти Росії, в залі суду виступала українська сторона. Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.