Наслідки землетрусу в повіті Хуалянь
AP Photo
Землетрус стався у вівторок близько опівночі приблизно в 21 км на північ від міста Хуалянь. Магнітуда становила 6,4. Осередок землетрусу залягав на глибині 10 км.

Його відчували і в столиці Тайбеї, що в 120 км на північ від Хуалянь. За даними сейсмологів, було зафіксовано як мінімум сотню повторних підземних поштовхів.

СNN

Землетрус стався рівно через два роки після попереднього в районі міста Тайнань, унаслідок якого загинуло не менше 116 людей.

Острів розташований на стику двох тектонічних плит, і там регулярно відбуваються підземні поштовхи. Сеймологи кажуть, що починаючи з неділі в районі повіту Хуалянь сталося понад 100 несильних землетрусів.

Хуалянь - популярний туристичний центр, там проживає близько 100 тис. осіб. Уряд повідомив, що афтершоки магнітудою до 5 можуть відчуватися на острові найближчими двома тижнями.

Потерпілі та зниклі безвісти

Наразі триває пошуково-рятувальна операція. За останніми офіційними даними, щонайменше четверо осіб загинуло і 225 постраждали.

Крім того, доля 60 жителів досі є невідомою.

Reuters пише, що серед поранених є жителі материкового Китаю, Чехії, Японії, Сінгапуру та Південної Кореї.

Руйнування

За даними рятувальників, 35 тис. домогосподарств залишилися без водопостачання і ще близько 200 - без електроенергії.

Загалом чотири будівлі частково зруйновано або нахилено, включаючи готель Marshal Hotel, будівлю Yun Tsui і ще два житлових будинки.

Будинок 11-поверхового готелю Marshal Hotel нахилився на 30 градусів від вертикалі, а нижні поверхи буквально склалися. Рятувальникам вдалося звільнити двох працівників готелю, які опинилися в пастці, один з них помер від отриманих травм. Решту евакуювали, поки що точно невідомо, чи є ще всередині готелю люди.

Marshal Hotel
AP Photo

Reuters

Reuters

У повіті закрито багато автомагістралей і мостів. Влада оголосила про скасування занять у навчальних закладах, також у постраждалому районі призупинено роботу всіх підприємств.

У районі лиха задіяно також військових.

Жителів міста Хуалянь закликали триматися подалі від пошкоджених будинків. Було організовано тимчасові пункти проживання.