Закон про Інститут нацпам'яті у Польщі: Першою звинуватили аргентинську газету

Причиною стала стаття про погром у Єдвабному

З відкритих джерел

Газета Pagina 12 з Аргентини стала першою жертвою скандального польського закону про Інститут нацпам'яті, повідомляє агентство AFP.

Польська ліга проти дифамації (RDI), некомерційна організація, близька до польського консервативного уряду, подала позов за новим законом проти веб-сайту Pagina 12, газети в Аргентині.

RDI заявила, що у статті використовувалася фотографія антикомуністичних поляків-бійців опору Другої світової війни у статті про погром у Єдвабному, різанині 1941 року, коли було вбито понад 300 євреїв їх польськими сусідами під час нацистської окупації.

Новини за темою: Дуда скерував новий закон про Інститут нацпам’яті до конституційного суду

RDI звинуватила газету і її журналіста Федеріко Павловського в "діях, спрямованих на завдання шкоди польському народу і гарній репутації польських солдатів".

Позов був поданий у п'ятницю, за кілька годин після того, як закон набув чинності. 

Новини за темою: Рада має намір звернутися до польських парламентарів у зв'язку з ухваленням закону про Інститут нацпам'яті, - віце-спікер

Нагадаємо, у четвер, 1 березня, набув Польщі чинності закон про інститут національної пам'яті, який розширює повноваження установи у справі розслідування злочинів, скоєних проти польського народу".

Закон передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистської Німеччини, військові злочини або злочини проти людяності. Законопроект забороняє використовувати словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що існували на території окупованої Польщі. Будь-який громадянин країни, а також іноземець, який порушив закон, буде засуджений до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років.

Новини за темою: В'ятрович щодо польського закону про Інститут нацпам'яті: "Дзеркальні заходи" будуть симетрією на дурість

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів