"Юнона" сфотографувала на Юпітері те, що вчені не бачили ніколи раніше

Станція передала знімки невщухаючих штормів і хмар

NASA

Станція "Юнона" (Juno) передала на Землю перші знімки з північного полюса Юпітеру, отримані під час обльоту навколо планети. На них вчені розгледіли те, що ніколи не бачили на інших планетах-гігантах Сонячної системи: систему штормів і погодну активність.

"Полюс виявився блакитнішим, аніж інша частина планети, і в цьому районі безліч штормів. Там немає яких-небудь ознак, які ми звикли бачити — з цього зображення можна ледве здогадатися, що це - Юпітер. Ми побачили ознаки тіней від хмар, і це, можливо, говорить про те, що хмари знаходяться на більшій висоті порівняно з іншими елементами планети", — розповів керівник групи Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо Скотт Болтон.

Також, окремі області Юпітера вдалося зняти в інфрачервоному діапазоні.

"Це перші інфрачервоні види північного і південного полюсів Юпітера, які показали теплі і гарячі плями, і ми ніколи не бачили їх раніше. І хоча ми знали, що інфрачервоні види південного полюса Юпітера могли виявити полярні сяйва, ми були вражені, побачивши їх уперше. Ніякі інші земні апарати не могли зафіксувати південні полярні сяйва", — розповів один з дослідників наукового апарату "Юнони" з Інституту космічної астрофізики і планетології в Римі Альберто Адриани.

Новини за темою: Зонд "Юнона" передав першу після виходу на орбіту кольорову фотографію Юпітера

Нагадаємо, зонд "Юнона" встановив рекорд, наблизившись до радіоактивного Юпітеру на рекордно коротку відстань.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів