Юнкер закликав прискорити включення балканських країн в ЄС через загрозу війни

Брюссель пропонує ввести для країн Західних Балкан опцію "попереднього приєднання до ЄС, щоб не допустити загострення конфліктів

Фото з відкритих джерел

Європейський союз має прискорити переговори про вступ країн Західних Балкан до складу ЄС, в іншому випадку в регіоні може початися нова війна. Про це 5 жовтня в австрійському Відні заявив голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, передає Bloomberg.

На думку голови Єврокомісії, Євросоюз повинен розглянути ідею попереднього приєднання для країн – кандидатів на вступ в союз, щоб поліпшити економічну ситуацію ще до вступу.

Новини за темою: Балканська "порохова бочка": Чому погіршилися відносини між сербами і косоварами і чим це загрожує Європі

"Якщо ми вкрадемо перспективу приєднання у країн Західних Балкан, якщо в цьому вкрай складному європейському регіоні з'явиться враження, що ми несерйозні, ми рано чи пізно знову зіткнемося з тим, що було на Балканах у 1990-х", – сказав він.

Тільки двоє з шести держав, що утворилися після розпаду Югославії, вступили в Євросоюз, це Словенія і Хорватія.

Новини за темою: Референдум у Македонії: Росія і США борються за Балкани

Найбільше з них - Сербія - почала формальні переговори з Євросоюзом, але для вступу в блок Брюссель вимагає від Белграда виконання безлічі умов, одна з яких передбачає нормалізацію відносин з Косово. Цей регіон в односторонньому порядку відокремилася від Югославії в 1990-х після війни за незалежність, а в 2008 році парламент Косово проголосив незалежність республіки.

Сербія досі вважає Косово своєю адміністративною територією і не визнає її незалежність.

Наголошується, що ближче всіх до вступу в ЄС Македонія, але її євроінтеграцію блокує Греція.

Нагадаємо, що кандидатами на вступ до ЄС серед балканських країн є Албанія, Македонія, Сербія і Чорногорія. Боснія і Герцеговина чекає надання їй статусу кандидата з лютого 2016 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів