Євросоюз засудив чергову смертну кару в Білорусі

І знову закликав владу Білорусі запровадити мораторій на смертну кару

Фото з відкритих джерел

Євросоюз знову засудив смертну кару в Білорусі у зв'язку зі стратою Кирила Казачка, що відбулася в жовтні 2017 року, але інформація про неї була оголошена тільки зараз. Про це заявив офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби (ЄЗС), передає "Інтерфакс".

"Смертна кара порушує невід'ємне право на життя, закріплене у Загальній декларації прав людини, і є самим жорстоким, нелюдським та таким, що принижує гідність, покаранням", - йдеться в комюніке, поширеному в четвер у Брюсселі.

Як наголошується в заяві представника ЄЗС, Європейський союз очікує, що Білорусь, яка є єдиною країною в Європі, яка все ще застосовує смертну кару, негайно введе мораторій на смертну кару як перший крок до її скасування.

Про те, що в Білорусі приведено у виконання смертний вирок стосовно Казачка, засудженого в 2016 році до виняткової міри покарання за вбивство двох своїх дітей, повідомили раніше білоруські правозахисники. За попередньою інформацією, Казачок був розстріляний в кінці жовтня минулого року.

Нагадаємо, в січні 2018 року в Європейському Союзі закликали Білорусь скасувати смертні вироки, а також ввести мораторій на смертну кару в якості першого кроку до її анулювання.

Тоді ЄС зробив відповідну заяву після покарання, ухваленого мінським судом щодо В'ячеслава Сухарка і Олександра Жильникова. Чоловіки раніше були визнані винними у жорсткому замовному вбивстві молодого подружжя і чоловіка та засуджені до смертної кари.

Нагадаємо, у Білорусі діє закон, згідно з яким покарання у вигляді смертної кари може бути призначене за 12 видів злочинів: від змови з метою захоплення влади до геноциду. Запобіжний захід не може застосовуватися стосовно людей до 18 років і понад 65 років, а також до жінок будь-якого віку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів