Євросоюз створить механізм для обходу американських санкцій проти Ірану

Могеріні заявила, що Іран виконує умови ядерної угоди, а значить європейські компанії можуть торгувати з ним без ризику потрапити під санкції США

DW

Європейський Союз має намір створити спеціальний фінансовий інститут, щоб забезпечити фінансові операції з Іраном в обхід американських санкцій. Про це заявила верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні після зустрічі з представниками Великої Британії, Франції, Німеччини, Росії, Китаю та Ірану, повідомляє DW.

Ці країни дотримуються думки, що Тегеран виконує умови "ядерної угоди", про вихід з якої в односторонньому порядку заявили США.

Новини за темою: Іран погрожує повернутися до збагачення урану, якщо ЄС підтримає санкції США

Новий інститут дозволить європейським компаніям вступати в економічні відносини з Іраном без ризику накликати на себе санкції США.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Америка виходить з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлює санкції проти Ірану. Санкції будуть відновлювати поступово, і цей процес займе від трьох до шести місяців.

Пізніше стало відомо, що США ввели додаткові санкції проти Ірану, а також пригрозили ввести їх у відношенні до європейських компаній, які ведуть з ним справи.

Іран у відповідь погрожує заблокувати поставки нафти через Ормузську протоку в Перську затоку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів