Європарламент підтримав жорсткі санкції проти Польщі

На їх думку, в країні уряд націонал-консерваторів згортає демократію та верховенство права

З відкритих джерел

Європарламент схвалив запровадження Євросоюзом жорстких санкцій проти Польщі. Про це повідомляє Deutche Welle.

У четвер, 1 березня, євродепутати ухвалили відповідну резолюцію 422 голосами "за", проти проголосували 147 євродепутатів. Мета санкцій - відмова польського уряду націонал-консерваторів з партії "Право і справедливість" (ПіС) від скандальної реформи правосуддя.

Від урядів країн-членів Євросоюзу, таким чином, вимагається діяти відповідно до статті 7 Маастрихтської угоди, яка дозволяє припиняти дію окремих прав країни-порушника. Йтися може про санкції аж до позбавлення Варшави голосу у Раді Європейського Союзу. Тепер для запровадження жорстких покарань проти Польщі необхідно чотири п'ятих голосів у Раді ЄС - тобто на це мають погодитися 22 країни-члени Євросоюзу. Перше таке голосування очікується у квітні.

Утім Єврокомісія намагатиметься переконати Варшаву переглянути свої реформи, які підривають принцип поділу гілок влади. Зокрема, нещодавні зміни щодо судочинства частково узалежнили суди від підконтрольного панівній партії міністерства юстиції. Досі Польща відкидала критику і заявляла про втручання Брюсселя у внутрішні справи країни.

Нагадаємо, 29 січня комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ схвалив запуск процедури введення санкцій проти Польщі через судову реформу в цій країні.

20 грудня 2017 року Єврокомісія почала проти Польщі санкційну процедуру через судову реформу. Комісія дала польській владі три місяці, щоб вона зробила кроки в сфері судочинства, які можуть виправити ситуацію. Якщо Польща цього не зробить, це може призвести до застосування санкцій, зокрема, до втрати голосу в ЄС.

Голова правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявляв, що Польща не піде ні на жодні поступки в суперечці з Євросоюзом з приводу судової реформи в країні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів