ЄСПЛ прийняв до розгляду частину позовів постраждалих внаслідок теракту в Беслані до влади РФ

Загалом до суду у 2007-2011 роках було подано сім скарг від 477 громадян Росії

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду частину позовів, поданих постраждалими в результаті захоплення терористами школи в російському місті Беслан (Північна Осетія) у 2004 р. Про це йдеться в опублікованому прес-релізі ЄСПЛ.

Загалом до міжнародного суду у 2007-2011 роках було подано сім скарг від 477 громадян Російської Федерації (РФ). Вони були об'єднані у справу під назвою "Тагаєва та інші проти Росії". Позивачі вважають, що російська влада порушила, зокрема, їхнє право на життя, право на справедливий суд і свободу вираження поглядів. Крім того, заявники позову звинуватили правоохоронні органи РФ в нездатності швидко й адекватно відреагувати на сигнали про запланований теракт та у відсутності ефективного розслідування тих подій. Також деякі позивачі стверджують, що більшість випадків загибелі заручників у Беслані були результатом непропорційного застосування сили правоохоронцями.

Згідно з прес-релізом ЄСПЛ, серед заявок, які прийняті судом до розгляду, — порушення ст. 2 Європейської конвенції з прав людини (право на життя) та ст. 13 (право на ефективний засіб правового захисту). У той же час зі списку 477 позивачів було виключено чотирьох осіб. Також неприйнятним визнано ще 51 позов, поданий за ст. 2 і 13. Крім того, неприпустимими до розгляду ЄСПЛ визнав позови за ст. 3 (заборона тортур), 6 (право на справедливий судовий розгляд), 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) і 10 (свобода вираження поглядів).

Новини за темою: Мін'юст сподівається, що ЄСПЛ максимально швидко розгляне позов України до РФ через анексію Криму

Повідомляється, що інші скарги заявників, які стосуються права на життя і права на правовий захист, ЄСПЛ визнав достатніми для подальшого розгляду, яке відбудеться пізніше.

Варто зазначити, що рішення палати не має статусу остаточного. Згідно ст. 43 і 44 конвенції, протягом трьох місяців після рішення будь-яка сторона може вимагати розгляду справи у Великій палаті. У разі надходження такого запиту колегія у складі п'яти суддів вирішує, чи заслуговує справа подальшого розгляду. Рішення Великої палати є остаточним.

Нагадаємо, 1 вересня 2004 р. терористи захопили понад 1,2 тис. осіб під час святкової лінійки в середній школі № 1 Беслана. Протягом трьох днів заручників утримували в спортивному залі школи, начиненому вибухівкою. В результаті теракту і штурму будівлі школи силовиками загинули 334 людини, в тому числі понад 180 дітей, понад 750 осіб отримали поранення. Через два тижні після подій у Беслані відповідальність за теракт взяв на себе один з лідерів чеченських бойовиків Шаміль Басаєв.

Новини за темою: Захист спецназівця Єрофєєва має намір оскаржити у ЄСПЛ рішення українських судів про його арешт

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...