112.ua

Міжнародний суд ООН у Гаазі може винести рішення щодо порушення Росією конвенцій; у такому випадку рішення буде обов'язковим, і в разі невиконання загрожуватиме Росії додатковими наслідками. Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі телеканалу "112 Україна".

"Україна звертається за тим, щоб Росія у разі визнання її провини повинна буде відновити діяльність Меджлісу, припинити викрадення і переслідування кримських татар. Міжнародний суд може ухвалити рішення, що Росія порушує конвенції. Тоді це рішення є обов'язковим для РФ. У разі невиконання рішення будуть додаткові правові юридичні наслідки", - заявила міністр.

За словами Климпуш-Цинцадзе, на сьогоднішній стадії слухань поки не йдеться про розгляд справи по суті, сьогодні було тільки перше подання аргументів Україною.

Новини за темою: Від антиросійських санкцій до Гааги: Від сидіння на двох стільцях перемоги не буде

"Наша країна представляє свої аргументи, щоб показати, що вона бачить порушення Росією цих двох конвенцій як у Криму, так і на сході України. Ми звертаємося до міжнародного суду, щоб вони ухвалили первинні заходи, які б унеможливили далі погіршення ситуації. Тому сьогодні відбулося перше подання Україною таких аргументів. Завтра представить своє бачення російська сторона, в середу знову українська і потім знову російська. Потім протягом місяця або двох міжнародний суд ухвалить рішення щодо першого запобіжного заходу, яке буде обов'язковим", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

У понеділок, 6 березня, у Міжнародному суді ООН проходить засідання за позовом щодо порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Слухання, які пройдуть з 6 по 9 березня, почалися із заслуховування української сторони. 7 і 9 березня буде заслухано російську сторону, 8 березня слово буде надано Україні.

Нагадаємо, 16 січня МЗС України подав позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.

Новини за темою: На суді в Гаазі Україна представить не тільки свої дані, але і дані міжнародних організацій, - Гопко