Ядерні держави збільшили витрати на розробку і модернізацію озброєння, - дослідження

Разом з цим, у поточному році в світі знизилася кількість боєголовок

Фото з відкритих джерел

Експерти Стокгольмського інституту досліджень проблем світу (SIPRI) встановили, що в 2018 році кількість ядерних боєголовок трохи знизилася. Але при цьому зафіксовано збільшення ядерними державами витрат на розробку і модернізацію свого арсеналу. Про це йдеться в щорічному звіті SIPRI

Згідно з результатами, в поточному році в світі знизилася кількість боєголовок. До початку 2018 року 9 світових ядерних держав мали у своєму арсеналі 14 465 ядерних боєголовок, що на 470 одиниць менше, ніж у попередньому році, а 3 750 ядерних боєголовок знаходяться в повній бойовій готовності.

Також зазначено, що у порівнянні з 1980-м роком, коли у світі налічувалося більше 70 тисяч ядерних зарядів, обсяги озброєння сильно знизилися. Значну роль у цьому процесі зіграв договір про ядерне роззброєння, укладений між Росією і США в 2010 році. Однак саме на частку цих держав досі припадає майже 92% всього обсягу ядерної зброї.

Повідомляється також, що США мають намір до 2026 року виділити на програму модернізації близько 400 млрд доларів. Індія, Пакистан і Китай також мають намір розробляти нові види ядерного озброєння.

Новини за темою: Трамп: Ядерної загрози з боку КНДР більше немає

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів