Виверження вулкана на Гаваях призвело до руйнування 5 будинків і пошкодження інфраструктури

Геологи вважають, що це не кінець: лава буде литися з вулканічних отворів і надалі, але вони не можуть передбачити, коли саме це станеться знову

Apnews

Унаслідок виверження вулкану Кілауеа на Гаваях зруйновано п'ять будинків та пошкоджено інфраструктуру, повідомляє АР.

Згідно з повідомленням, у четвер, 3 травня, відкрилися вісім вулканічних отворів. Спочатку з них виходили лише пара і газ, але напередодні з двох отворів полилася лава. 

Фото з відкритих джерел

Палаючою сумішшю було зруйновано щонайменше п'ять будинків у селищі Леілани-Естейтс, розташованому найближче до вулкану.

Лава затопила деякі дороги і пошкодила водопровідні труби, що призвело до обмеження руху транспорту в регіоні та проблем із забезпеченням водою.

Жертв і потерпілих серед населення немає. Переважно тому, що до виверження вулкана жителів Леілани-Естейтс було евакуйовано.

На цю хвилину виверження лави припинилося, однак геологи вважають, що це не кінець. За їхніми словами, лава піде і з інших вулканічних отворів, але вони не можуть передбачити, коли саме це станеться знову.

Зазначимо, що вулкан Кілауеа вважають найактивнішим вулканом у світі. Останнє його виверження триває з 1983 року. Вулкан дуже непередбачуваний і небезпечний, втім, подивитися на нього все одно щороку приїжджають тисячі туристів.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів