Вибух біля автобуса "Боруссія"
Reuters

Генеральна прокуратура Федеративної республіки Німеччина (ФРН) підтвердила факт затримання 28-річного вихідця з Російської Федерації (РФ), який підозрюється в закладанні вибухового пристрою біля автобуса гравців футбольного клубу (ФК) "Боруссія" в Дортмунді. Про це повідомили в прокуратурі, передає ТАСС.

"Генеральна прокуратура підтвердила факт затримання 28-річного вихідця з РФ, який підозрюється у здійсненні атаки на гравців ФК "Боруссія", - повідомили в офісі головного державного обвинувача.

За версією слідчих, мотивом злочину, який правоохоронні органи спочатку кваліфікували як теракт, є жага наживи.

"Поліція встановила, що підозрюваний має громадянство і Росії, і Німеччини, перед здійсненням нападу купив через інтернет опціон на 15 тис. акцій клубу, витративши на це €78 тис. У разі значного падіння вартості акцій він міг таким чином заробити до €4 млн", - уточнює видання.

Як вдалося з'ясувати правоохоронним органам, підозрюваний зупинився в тому самому готелі, що і гравці команди. Він завбачливо забронював номери на різні дати - 9-13 квітня, а також 16-20 квітня. На той момент ще не було проведено жеребкування наступного раунду Ліги чемпіонів, і було не зрозуміло, коли саме "Боруссія" буде проводити домашній матч.

"Три вибухові пристрої, начинені вражаючими елементами, він розмістив у кущах по шляху можливого прямування автобуса. В дію всі вони були приведені окремими дистанційними детонаторами. Прокуратура також повідомила, що точних даних про тип застосованої вибухової речовини поки немає", - зазначили правоохоронці.

Раніше ЗМІ повідомляли, що вона за характеристиками була схожою з тією, що застосовується в німецькому Бундесвері.

Нагадаємо, що раніше матч "Боруссії" та "Монако", який мав відбутися у вівторок, було перенесено на середу після трьох вибухів у автобуса німецького клубу. Внаслідок інциденту постраждав захисник "Боруссії" Марк Бартра.