Військові Південного Судану за півроку вбили 114 мирних жителів на південному заході країни, - ООН

Напади були вчинені із загрозливим ступенем жорстокості, і, як і в інших районах країни, схоже, що вони мають етнічний характер


Південно-суданські проурядові сили вбили щонайменше 114 цивільних осіб у районі міста Їй на південному заході країни в період з липня 2016 року по січень 2017 року, а також здійснили низку несанкціонованих зґвалтувань, грабежів і тортур. Про це сьогодні, 19 травня, у Сполучених Штатах Америки заявили представники Управління Організації Об'єднаних Націй з прав людини, передає Reuters.

"Напади були здійснені із загрозливим ступенем жорстокості, і, як і в інших районах країни, схоже, що вони мають етнічний характер", - зазначають у звіті ООН.

У виданні повідомили, що бої спалахнули, коли Народно-визвольна армія Судану (НВАС), лояльна до президента Сальве Кіїру, переслідувала свого суперника і колишнього заступника Ріка Мачара, який з невеликою групою послідовників втік зі столиці Джуби на південний захід через Їй до сусідньої країни Конго.

Новини за темою: У Південному Судані в зіткненні армії і повстанців загинули 15 осіб

"Ці випадки включали напади на похорон і хаотичний обстріл цивільних осіб, випадки сексуального насильства, що здійснюється щодо жінок і дівчаток, у тому числі тих, хто втік від бойових дій", - повідомляють в ООН.

У зв'язку з обмеженнями доступу, з якими стикається ООН, кількість зареєстрованих випадків може бути лише незначною порівняно з кількістю фактично здійснених.

Новини за темою: У Південному Судані оголосили про голод

Спікер НВАС, полковник Санто Домік Чол заявив, що доповідь була "необґрунтованою". Він також додав, що це вже не перший випадок, коли ООН звинуватила НВАС і намагалася показати нас ворогами народу", - сказав він.

Раніше в Конго біженці з Південного Судану взяли в заручники 13 співробітників місії Організації Об'єднаних Націй (ООН).

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...