Велика Британія розкритикувала польський закон про Інститут національної пам'яті

Лондон вважає, що закон може бути сприйнято як спробу переписати історію

Інститут національної пам'яті Польщі З відкритих джерел

Уряд Великої Британії дійшов висновку, що польський закон про Інститут національної пам'яті небезпечний і може сприйматися як спроба переписати історію. Про це заявила заступник глави МЗС Герріет Болдуїн під час дебатів у британському парламенті, присвячених закону, передає Іnteria.pl.

"Прагнення припинити приписування нацистських злочинів польському народові чи державі, яке суперечить історичній правді, є зрозумілим. Але, як вже говорив британський уряд у приватних розмовах з польськими партнерами, ми вважаємо, що існують ризики, пов'язані з криміналізацією будь-якого аспекту свободи слова", - пояснила Болдуїн.

Новини за темою: США заморозили всі зустрічі з польським керівництвом через закон про Інститут національної пам'яті

Крім того, зазначила вона, вільне обговорення й аналіз минулих подій дозволяють покращувати їх розуміння.

Нагадуємо, що польський закон про інститут національної пам'яті передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, в пособництві нацистській Німеччині, військових злочинах або злочинах проти людяності. Законопроект забороняє використовувати словосполучення "польський табір смерті" під час опису концтаборів, що існували на території окупованої Польщі. Будь-який громадянин країни, а також іноземець, який порушив закон, буде засуджений до виплати штрафу або тюремного ув'язнення на термін до трьох років.

Новини за темою: Польща висунула Україні умови для відновлення співпраці Інститутів національної пам'яті

Крім того, в тексті закону є окремий розділ, який передбачає відповідальність за "пропаганду бандерівської ідеології".

Закон був підписаний польським президентом Анджеєм Дудою 6 лютого. Попри критику з боку США, Ізраїлю та України, 1 березня 2018 року закон вступив в силу.

Новини за темою: Закон про ІНП було ухвалено невчасно, але ніхто не буде диктувати нам, що робити, - Дуда

Джерело: http://fakty.interia.pl

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів