"Учора тут був диявол!": Хто і коли виголошував найвідоміші промови в історії Генасамблеї ООН

У вівторок, 12 вересня, в Нью-Йорку розпочала роботу 72-га сесія Генеральної асамблеї ООН, на якій виступить президент України Петро Порошенко

Генасамблея ООН архів Фото з відкритих джерел

Головний дорадчий, директивний і представницький орган ООН засновано у 1945 році. Асамблея складається з 193 членів і є форумом для обговорення основних міжнародних питань.

Асамблея збирається на чергову щорічну сесію в період з вересня по грудень і в подальший період мірою необхідності.

Новини за темою: ООН урочисто відкрила 72-ту сесію Генеральної Асамблеї

Однією із головних подій нинішньої сесії стануть генеральні дебати і зустрічі високого рівня, які розпочнуться 19 вересня. Президент України Петро Порошенко виступить на пленарному засіданні Генасамблеї та зустрічі Ради Безпеки ООН.

Саме виступи, важливі, яскраві, резонансні, є питомою рисою сесії Генасамблеї ООН. За час її існування світ побачив не одну промову, яка надалі відігравала велику роль у міжнародній політиці. Деякі промови змінювали історію.

Ми зібрали кілька найвідоміших виступів світових лідерів в ООН. Ці виступи є впізнаваними та історично важливими через багато років.

"Учора тут був диявол! Тут досі пахне сіркою"

Промова президента Венесуели Уго Чавеса 2006 року

Образна і яскрава промова колишнього президента Венесуели Уго Чавеса 20 вересня 2006 року стосувалася тодішнього президента США Джорджа Буша-молодшого.

Свій виступ він почав з того, що демонстративно перехрестився, мовивши "вчора тут був диявол", маючи на увазі очільника США.

"Диявол приходив сюди вчора. Так, вчора він був тут. Просто тут. А сьогодні досі пахне сіркою", - заявив президент Венесуели.

"Спектакль" Чавеса тривав сім хвилин і викликав різні почуття, однак точно зміцнив його позиції серед антиамериканістів.

"Філософія грабунку": найдовша промова на Генасамблеї

Виступ кубинського лідера Фіделя Кастро 1960 року

Мова "Філософія грабунку" була виголошена Фіделем Кастро 26 вересня 1960 року. Вона тривала 4 години 29 хвилин і зрештою була занесена до Книги рекордів Гіннеса як найтриваліший виступ в історії ООН.

"Коли зникне філософія грабунку, тоді зникне й філософія війни", - резюмував Кастро.

Оливкова гілка та гвинтівка

Виступ палестинського лідера Ясіра Арафата 1974 року

Лідер Палестини став першим головою країни, що не входить до ООН, який виступив з промовою перед Генасамблеєю.

Головним лейтмотивом його промови став заклик дати палестинцям право суверенітету.

"Сьогодні я прийшов до вас з оливковою гілкою миру в одній руці і зброєю борця за свободу в іншій. Не дайте гілці миру випасти з моєї руки", - заявив Арафат.

"Такі наші докази"

Виступ держсекретаря США Коліна Пауелла 2003 року

Під час своєї промови на засіданні Генасамблеї у 2003 році тодішній держсекретар США Колін Пауелл продемонстрував пробірку, в якій, за його словами, містилася сибірська виразка.

У своєму виступі він намагався переконати присутніх у тому, що Ірак розробляє зброю масового ураження. Це робилося заради того, щоб пояснити необхідність вторгнення до цієї країни, яке розпочалося кількома місяцями пізніше.

Надалі з'ясувалося, що доповідь Пауелла була повністю сфабрикованою.

"Статут говорить, що всі нації рівні. А в праві вето ми теж рівні?"

Виступ лівійського лідера Муаммара Каддафі 2009 року

У 2009 році одягнений у бедуїнське вбрання Каддафі протягом півтора годин (замість запланованих 15 хвилин) виступав з різкою критикою ООН.

Під час своєї промови він порвав текст Статуту ООН і заявив про незгоду з положенням про існування п'ятьох постійних членів Ради безпеки. Сам орган Каддафі назвав "Радою залякування", а право вето охарактеризував як "тероризм".

"Після цього виступу ми не будемо більше зобов'язані підкорятися резолюціям Ради безпеки... Або ми будемо продовжувати спільну діяльність, або ми розділимося на два табори – рівноправні об'єднані нації зі своєю Радою безпеки і великі держави зі своїм СБ і правом вето: хай вони використовують його одне проти одного", - підкреслив він.

Новини за темою: РФ підготувала для Радбезу ООН резолюцію про миротворців на Донбасі

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...