В Японії стратили засновника секти "Аум Сінрікьо" Секо Асахару, - ЗМІ

За газові теракти в метро та інші злочини Асахарі було пред'явлено 13 звинувачень, включаючи організацію вбивств і викрадень 26 осіб

Фото з відкритих джерел

6 липня привели у виконання смертний вирок засновнику секти "Аум Сінрікьо" Секо Асахарі. Його і кілька його сподвижників повісили, повідомив місцевий телеканал NHK.

Псевдобуддійска, екстремістська секта "Аум Сінрікьо" виникла в 1987 році. Її чисельність сягала до 50 тис. чоловік. Вчення руху ґрунтувалося на очікуванні швидкого кінця світу і знищенні "грішників". 

27 червня 1994 році адепти секти розпорошили газ зарин у місті Мацумото: загинули семеро осіб. 20 березня 1995 року зарин застосували в токійському метро: 13 людей загинули, 6300 тис. постраждали. Секо Асахара був заарештований у травні 1995 року. Асахарі було пред'явлено 13 звинувачень, включаючи організацію вбивств і викрадень 26 осіб. У 2003 році державний обвинувач вимагав покарання у вигляді смертної кари. 

У лютому 2004 року суд визнав провину Асахари в організації терактів. Він відмовився від свідчень і зберігав мовчання під час усього судового процесу, не спілкуючись також з власними послідовниками. Свою вину він не визнав. Захист сектанта кілька разів подавав апеляції, але безуспішно.

15 вересня 2006 року Верховний суд Японії відхилив останню апеляцію і остаточно затвердив смертний вирок Асахарі. В останні роки він страждав деменцією, від нього так і не вдалося отримати чіткі свідчення, засуджений відмовлявся від зустрічей з родичами та адвокатами. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів