AP Photo

Зять короля Іспанії Філіпа VI Іньякі Ундаргарін засуджений до шести років і трьох місяців тюремного ув'язнення у справі про співучасть у фінансових махінаціях у рамках проекту Ноос. Про це повідомляє іспанська телерадіокомпанія РТВЕ.

У той же час суд виправдав його дружину і сестру короля інфанту Крістіну. Вона повинна виплатити штраф у розмірі 265 тисяч євро.

Всього у справі про фінансові махінації в рамках проекту Ноос проходять 15 осіб. До найсуворішого покарання засуджений колега Ундаргаріна Дієго Торрес. Він повинен провести у в'язниці вісім років і шість місяців. Між тим, винесені в п'ятницю вироки ще можуть бути оскаржені.

Нагадаємо, Урдангарін звинувачувався в тому, що його спортивний фонд Ноос, зареєстрований як неприбуткова організація, використовувався для отримання від місцевої влади контрактів за завищеними цінами. Прибуток надходив на його особисті рахунки.

Кримінальну справу було відкрито в 2010 році суддею, який розслідував корупцію на Балеарських островах. У 2015 році король Іспанії Феліпе VI позбавив сестру Крістіну титулу герцогині Пальми, але вона залишається шостою у черзі на престолонаслідування.

Новини за темою: Розкрадання в "Енергооатомі": чотирьох підозрюваних заарештовано з альтернативою сумарної застави в 35,5 млн грн

Після того, як вибухнув цей скандал, інфанту Крістіну і її чоловіка не запрошували на офіційні королівські заходи. Колишній король, батько принцеси Хуан Карлос намагався таким чином захистити репутацію королівської сім'ї.

Новини за темою: Парламент Таїланду розпочав процедуру зведення на трон принца Вачиралонгкорн

У 2013 році подружжя з чотирма дітьми переїхали до Швейцарії, щоб не кидати тінь на королівську сім'ю. Проте і цей крок викликав критику, оскільки іспанським платникам податків довелося платити за їх охорону.