У Британії помилували декілька тисяч засуджених за гомосексуалізм

З 49 тисяч чоловіків буде знято обвинувачення в діях, які більше не вважаються незаконними

Реабілітація математика Алана Тьюринга домагалися кілька років, тепер рішення про помилування пошириться на всіх засуджених за гомосексуалізм чоловіків АиФ

Тисячі гомосексуальних та бісексуальних чоловіків, засуджених за сексуальні контакти з чоловіками в Англії та Уельсі, були посмертно помилувані. Про це повідомляє служба BBC.

Затвердження так званого закону Алана Тьюринга означає, що з 49 тисяч чоловіків будуть зняті обвинувачення в діях, які більше не вважаються незаконними.

Засуджені, які живуть донині, мають можливість очистити своє ім'я, пройшовши юридичну процедуру, в ході якої запис про їхню судимість видаляється з архівів.

Про помилування стало відомо ще в минулому році, але наразі закон нарешті отримав офіційну королівську санкцію і вступив у дію.

Раніше  рішення помилувати засуджених гомосексуальних чоловіків було прийнято після виправдання математика Алана Тьюрінга, вченого, який під час Другої світової війни зробив вирішальний внесок у злам шифрів, які генерувалися німецькою машиною "Енігма".

Після війни Тьюрінг був засуджений за гомосексуалізм. В 1952 році суд зобов’язав його пройти гормональну терапію, яка пригнічує сексуальний потяг.

Невдовзі після цього Тьюрінг наклав на себе руки. Він був визнаний "однією з найвідоміших жертв гомофобії у Великобританії" разом з поетом і письменником Оскаром Уайльдом, якого тодішня влада засудила на два роки каторжних робіт за зв'язок з лордом Альфредом Дугласом. 

Кампанія за повну реабілітацію Тьюрінга тривала з 2009 року. В уряд було подано дві петиції з проханням помилувати вченого.

Міністри спочатку відмовлялися це зробити. Вони висловлювали жаль за винесений вирок, але підкреслювали, що рішення суду ґрунтувалося на законах, що діяли в той час.

У грудні 2013 року Тьюрінга помилувала королева Єлизавета II.

"Дуже важливо виправдати людей, засуджених за історичними статтями про сексуальні порушення, яких сьогодні не вважали б винними ні в яких злочинах", - заявив, коментуючи рішення, тодішній заступник міністра юстиції Сем Джііма.

Сексуальні контакти між чоловіками залишалися кримінальним злочином в Англії і Уельсі до 1967 року, в Шотландії - до 1980-го року, а в Північній Ірландії - до 1982-го.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів