У Білорусі відпустили раніше затриманих журналістів

Всі вони дали підписку про нерозголошення інформації

Затримання журналіста Олексія Жукова RFRM

У середу, 8 серпня, в Білорусії Слідчий комітет після допиту відпустив на свободу співробітників ЗМІ. Про це повідомляє "Радіо Свобода". 

"8 серпня в центральний апарат Слідчого комітету відпустили трьох журналістів Realt.by Ігоря Тучу, Марію Сороку, Олену Масловську і головного редактора Владислава Кулецького. З офісу компанії слідчі вивезли комп'ютери і ноутбуки", - йдеться у повідомленні. 

Наголошується, що всі вони дали підписку про нерозголошення інформації. 

Нагадаємо, що 7 серпня силовики прийшли з обшуком до редакції Tut.by і в агентство "БелаПАН", а також додому до журналістки агентства "БелаПАН" Тетяни Коровенкової. У результаті були затримані головний редактор інтернет-видання Tut.by Марина Золотова, редактор новин Tut.by Ганна Калтигіна і журналістка агентства "БелаПАН" Тетяна Коровенкова. Пізніше стало відомо про затримання ще чотирьох співробітників Tut.by - Уляни Бобоєд, Галини Власик, Дмитра Бобрик та Анни Ермаченок. Затриманих підозрюють у зломі сайту державного інформагентства "БелТА".

Рада Європи звернувся до влади Білорусі із закликом звільнити журналістів. У свою чергу Міністерство закордонних справ Білорусі заявляє, що затримання журналістів не є політичною справою.

Сьогодні, 8 серпня, стало відомо, що тривали обшуки у журналістів - обшук у редакції Tut.by закінчено, проте співробітники слідчого комітету Росії прийшли з обшуком в інші підрозділи компанії. Сьогодні були затримані Олексій Жуков (раніше працював у газеті "Білоруси і ринок", очолював журнал "Білоруське сільське господарство"). 

Пізніше затримали ще 4 журналістів порталу про нерухомость Realt.by Ігоря Тучу, Марію Сороку, Олену Масловську і головного редактора Владислава Кулецького. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів