В американському музеї Голокосту зробили жорстку заяву щодо зростання антисемітизму в Україні

У заяві також засуджується діяльність Українського інституту національної пам'яті на чолі з В'ятровичем

Открытый источник

Американський національний Меморіальний музей Голокосту зробив різку заяву, в якій засуджує зростання антисемітизму, насильство щодо ромів, діяльність Українського інституту національної пам'яті на чолі з В'ятровичем. Про це повідомляє прес-служба музею.

Так, національний Меморіальний музей Голокосту США висловлює глибоку стурбованість з приводу недавніх проявів нетерпимості та антисемітизму в Україні, включаючи насильство проти ромських громад у Києві та Львові.

"21 квітня члени української неонацистської організації С14 в Голосіївському районі Києва змусили тікати 15 сімей і спалили їхні житла. 9 травня близько 30 осіб у масках спалили поселення ромів у Рудному Львівської області. Роми були метою нацистів під час Другої світової війни, і щонайменше 200 тис. ромів було вбито німцями та їхніми колаборантами", - зазначено в заяві.

У повідомленні музею також сказано, що беручи до уваги відкриття київською поліцією кримінальної справи з приводу нападу 21 квітня на ромську громаду і нещодавню заяву президента України Петра Порошенка, яка різко засуджує "будь-які прояви нетерпимості та антисемітизму", в якому обіцяно негайну реакцію українських правоохоронних відомств, очевидно, що ще багато чого має бути зроблено для боротьби з антисемітизмом й антиромськими упередженнями та для припинення всіляких спроб перекручування історії Голокосту "шляхом героїзації нацистських колаборантів і відбілювання історичної правди".

Водночас у музеї відзначили важливість створення Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

"Це вимагатиме від уряду більшої послідовності дій. Меморандум про співпрацю, підписаний 18 березня між Міністерством культури, Міністерством освіти, мерією Києва, є позитивним кроком, який обіцяє розвиток проекту зі створення Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", музейного та освітнього центру на одному із найжахливіших місць масового вбивства євреїв під час Голокосту", - додають у заяві.

Водночас, згідно із заявою, тривалі зусилля під керівництвом урядового Українського інституту національної пам'яті щодо вихваляння певних лідерів Організації українських націоналістів (ОУН) і Української повстанської армії (УПА) та "очищення їхньої кривавої репутації викликає сумніви щодо намірів уряду".

Новини за темою: У пошуках золота: В Україні систематично опоганюють масові єврейські поховання

Так, музей закликає український уряд послідовно боротися з новими проявами нетерпимості, включаючи антисемітизм й антиромські настрої, і чесно протистояти минулому країни, включаючи участь деяких українців у вбивстві євреїв і ромів під час Другої світової війни.

"Послідовність у підході уряду і спрямування національних ресурсів на ініціативи з меморіалізації та висвітлення трагедії Бабиного Яру та Голокосту в Україні будуть позитивними кроками в цьому процесі", - йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося про те, що понад 50 американських конгресменів звернулися до Держдепу США з листом, в якому висловлюють стурбованість у зв'язку зі зростанням антисемітизму - спотворення Голокосту в Європі, особливо в Польщі та Україні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів