Уряд РФ зобов'язав месенджери підтверджувати особу користувача за базами мобільних операторів

Користувачі, чиї дані не збігатимуться з даними, на які зареєстровано номер, не зможуть отримати доступ до месенджерів

Месенджер Открытый источник

Російський уряд зобов'язав адміністраторів месенджерів встановлювати ідентичність користувачів за номером телефону. Відповідну постанову підписав прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, передає "Новая газета".

Правило набуде чинності через 180 днів після публікації документа. Згідно з текстом постанови, адміністратори зобов'язуються зв'язуватися з операторами стільникового зв'язку для підтвердження того, на якого користувача зареєстрований номер телефону. Також документ встановлює максимальний час, який виділяється оператору на відповідь - 20 хвилин.

Якщо дані, вказані користувачем, не збігатимуться з даними, на які зареєстровано номер в базі оператора, йому буде відмовлено в доступі до месенджеру.

Також постанова зобов'язує операторів зберігати в базах дані про те, які месенджери використовує кожен конкретний абонент.

Нагадаємо, 16 квітня Роскомнагляд почав блокувати в Росії Telegram через те, що керівництво месенджера відмовилося передати ФСБ ключі від шифрування листування користувачів.

Разом з серверами Telegram Роскомнагляд вніс до реєстру заборонених сайтів понад 18 млн IP-адрес хостинг-провайдерів Google, Amazon, Microsoft і Digital Ocean, які месенджер використовував для обходу блокувань.

Блокування з боку Роскомнагляду позначилися на роботі багатьох сторонніх сайтів, які користувалися хостингом заблокованих провайдерів. При цьому Telegram залишається доступним для користувачів.

Джерело: Новая газета

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів