Уряд Іспанії підтримав заходи з обмеження автономного управління в Каталонії

Чинний парламент буде розпущено

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой forexaw.co

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой оголосив, що в рамках обмеження автономії Каталонії уряд і парламент регіону будуть розпущені. Їх повноваження передадуть центральній владі. Відповідну заяву прем'єр зробив після сьогоднішнього засідання кабінету міністрів, повідомляє El Pais.

Згідно з повідомленням, такі заходи іспанський уряд хоче запровадити в рамках 155-ї статті Конституції, яка дозволяє призупинити автономію в тих випадках, коли регіональна влада порушує закон і загрожує інтересам всієї країни.

Для відновлення порядку в Каталонії проведуть вибори до парламенту, який потім затвердить новий уряд.

Очікується, що прохання уряду про обмеження повноважень каталонської влади буде підтримане Сенатом Іспанії 27 жовтня і набуде чинності на наступний день.

Нагадаємо, що 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбулося голосування на референдумі щодо незалежності регіону. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%.

Президент Каталонії Карлес Пучдемон в ході виступу перед парламентом 10 жовтня не проголосив незалежність Каталонії, запропонувавши відтермінувати прийняття цього рішення для проведення переговорів з іспанською владою.

Уряд Іспанії не визнав де-факто оголошення Каталонією своєї незалежності, вимагаючи від влади автономії чітко висловитися з приводу незалежності регіону.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів