Уряд Франції має намір оголосити про мораторій на підвищення податків на паливо

Прем'єр-міністр Едуард Філіп має ухвалити відповідне рішення протягом дня

assosiated press

Уряд Франції пішов на поступки "жовтим жилетам": найближчим часом буде оголошено мораторій на підвищення податків на паливо, повідомляє France Info з посиланням на власні джерела.

"Мораторій на збільшення податку на паливо буде оголошено прем'єр-міністром Едуардом Філіпом протягом дня", - зазначив співрозмовник видання.

Примітно, що відповідна інформація з'явилася після того, як було скасовано заплановану на сьогодні зустріч уряду з представниками протестного руху.

Варто нагадати, що раніше значна частина протестувальників відмовилася на неї йти.

При цьому наголошується, що скасування рішення щодо зростання податку є однією з головних вимог "жовтих жилетів", проте не єдиною.

"Ми все ще чекаємо загальних заяв про оподаткування... Також очікуємо рішення щодо переоцінки заробітної плати", - заявили виданню протестувальники, почувши про намір уряду.

Нагадаємо, що французький уряд вирішив з 1 січня 2019 року підвищити податок на дизельне паливо на 6,5%, а на бензин — на 2,9%, хоча на початку цього року відповідні податки вже підняли на 7,6% і 2,9% відповідно.

В уряді пояснили, що це не тільки допоможе наповнити державну скарбницю, але й корисно для екології та здоров'я французів, які, можливо, почнуть більше користуватися велосипедами і ходити пішки.

Це розлютило народ, адже один літр дизпалива в середньому в країні коштує 1,48 євро, а 95-й бензин - до 1,47 євро/літр. У країні почалися протести.

Люди били вітрини великих центральних магазинів, закидали поліцейських камінням, димовими шашками і пляшками із запальною сумішшю. Навіть увірвалися до музейних приміщень Тріумфальної арки в Парижі, де пошкодили статую Наполеона.

Число затриманих і потерпілих ішло на кількасот, троє людей під час протестів загинули.

Однак до сьогодні прем'єр-міністр Франції Едуард Філіп категорично відкидав можливість відмови від підвищення податків на паливо.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів