Україна засуджує масові затримання учасників акції "Він нам не цар" у РФ та вимагає звільнення громадян, - МЗС

У МЗС України підкреслили, що затримання учасників мирної акції протесту в РФ свідчать про намагання чинної влади викорінити будь-яке інакомислення в країні

Фото з відкритих джерел

Україна засуджує напади з боку "каральних підрозділів кремлівського режиму" на учасників глобального мирного протесту "Він нам не цар", що тривав у Російській Федерації напередодні. Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ України, розміщеній на сайті відомства.

"Затримання та арешт понад 1600 мирних громадян є ще одним свідченням страху режиму та проведення ганебної державної політики з придушення прав людини та основоположних свобод, намагання викорінити будь-яке інакомислення в Росії. Особливо обурює насильство щодо неповнолітніх громадян та молоді", - йдеться в заяві.

При цьому підкреслюється, що Україна, як і інші міжнародні партнери, вимагає негайного звільнення незаконно затриманих громадян та забезпечення їхніх прав на мирний протест.

Раніше свій осуд з приводу дій россійських силовиків під час акції "Він нам не цар" висловили країни - члени Європейського Союзу та США.

Нагадаємо, напередодні в Росії тривала акція протесту "Він нам не цар", приурочена до інавгурації президента РФ Володимира Путіна, що має відбутися 7 травня. Її організували в різних містах країни прихильники опозиціонера Олексія Навального. Одразу після старту заходів розпочалися затримання, подекуди із застосуванням грубої сили. До кінця дня кількість затриманих осіб у ході протестів перевищила півтори тисячі громадян. Серед них був і сам Навальний.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів