Україна звинуватила РФ в порушенні Конвенції ООН з морського права

Це пов'язано з самовільними діями РФ в Азовському морі, які призводять, зокрема, до блокування морських повідомлень

Укринформ

Українська делегація в Організації Об'єднаних Націй звинуватила російську сторону в порушенні Конвенції ООН по морському праву. З такою заявою Україна виступила на засіданні Шостого комітету Генасамблеї ООН у понеділок, передає "Укрінформ".

Новини за темою: Турчинов анонсував масштабні військові навчання в Азовському морі

"Нинішньої метою Росії після тимчасової окупації Криму є встановлення контролю над Азовським морем. Незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, РФ почала систематично порушувати свободу міжнародної навігації для українських та іноземних судів", - заявила українська сторона.

при цьому було акцентовано, що це також є грубим порушенням Конвенції ООН з морського права.

"Такі брутальні дії повинні припинятися як незаконні, в тому числі в рамках цієї Конвенції", - підкреслили в українській місії.

У цьому зв'язку Україна закликала держави-члени ООН здійснити термінові кроки для припинення агресії, а також запобігання небезпеки, яку створює російська сторона в цьому регіоні.

Новини за темою: Аваков: МВС збільшує свою присутність в акваторії Азовського моря

Нагадаємо, що впродовж останніх трьох місяців значно зросла активність Росії в Азовському морі. Росіяни не дозволяють торговим судам, які прямують в українські порти або які виходять з них, безперешкодно проходити через Керченську протоку. У зв'язку з цим президент України Петро Порошенко доручив міністру оборони, начальнику Генерального штабу та командуванню ВМС України вжити заходів, щоб зупинити російські провокації щодо блокування судноплавства в Азовському морі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів