Україна закликала реформувати Раду безпеки ООН

Для ефективного запобігання військовим конфліктам і підтримання миру потрібно відібрати право вето у постійних членів Радбезу

Reuters

Рада безпеки ООН у нинішньому вигляді не може гарантувати мир і безпеку світового співтовариства, тому має бути реформована. З таким закликом на засіданні Генасамблеї ООН виступив радник Постійного представництва України при ООН Едуард Фесько, повідомляє "Укрінформ".

"Очевидно для всіх, що Рада безпеки в її нинішньому вигляді погано підходить для ефективного вирішення проблем XXI століття", - заявив український дипломат.

За його словами, досвід членства України в РБ ООН у 2016-2017 роках тільки зміцнив впевненість, що без цієї реформи Рада буде приречена втратити свою актуальність і позиції в більш широкому міжнародному контексті.

Україна заявляє про свою відкритість для обговорення всіх варіантів і підходів реформування Ради безпеки ООН, спрямованих на раціоналізацію і результат. Офіційний Київ буде наполягати на двох аспектах. 

Новини за темою: Рада безпеки ООН стосовно Криму: Україна вимагає посилення санкцій щодо РФ

По-перше, це представництво в Радбезі делегата від Східноєвропейської регіональної групи. По-друге, потрібно переглянути роль вето в роботі Ради безпеки ООН.

"Коли постійний член Ради безпеки є учасником конфлікту, щодо якого Рада безпеки має намір ухвалити  рішення, право вето стає прямою перешкодою і завадою для того, щоб Рада виконала свою головну місію для підтримання міжнародного миру і безпеки", - заявив Едуард Фесько.

Нагадаємо, що Рада безпеки ООН складається з 15 членів. П'ять країн - США, Росія (як правонаступниця СРСР), Франція, Великобританія і Китай - є постійними членами з правом вето. 10 непостійних членів Ради безпеки обираються за географічним принципом на дворічний термін - по 5 щороку. 

Новини за темою: Клімкін про Радбез ООН: Пропагандистські канали пишуть тексти для МЗС Росії

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів