Україна в ТКГ застерегла РФ від проведення "виборів" в ОРДЛО

За проведення таких "виборів" Росії доведеться відповідати

Фото з відкритих джерел

Україна в ТКГ застерегла Російську Федерацію від намірів організувати "вибори" на тимчасово окупованих РФ територіях у Донецькій і Луганській областях України. Про це написала перший заступник голови Верховної Ради, представник України в підгрупі з гуманітарних питань ТКГ Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

"Також на ТКГ українська сторона застерегла Російську Федерацію від намірів організувати (вірніше, повторити по сценарію 2014 року) фейкові "вибори" на території тимчасово окупованих нею територій у Донецькій і Луганській областях України", - написала вона.

Представники України нагадали, що за проведення таких "виборів" Росії доведеться відповідати.

"З нашого боку чітко наголошено, що будь-які "вибори" на тимчасово окупованих територіях Донбасу, у разі їх проведення Російською Федерацією, будуть нікчемними та не матимуть жодних правових наслідків. Й за це має бути відповідальність РФ", - підкреслила Геращенко.

Новини за темою: Геращенко заявила про "повзучу легітимізацію" виборів президента РФ в анексованому Криму

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко відкликав законопроект № 8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь у голосуванні під час так званих "виборів" на території анексованого Криму.

Раніше український голова держави зареєстрував документ у парламенті 19 квітня та позначив його як невідкладний. Законопроект визначав недобровільним отримання російського паспорта мешканцем Криму внаслідок анексії півострова. Разом з тим участь у так званих "виборах", які проводила Росія, - це підстава для позбавлення українського громадянства.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловлював думку, що цей законопроект потребує доопрацювання.

Як відомо, з моменту анексії Криму Росія традиційно проводить вибори і на території півострова. Зокрема так минули вибори в Держдуму РФ у вересні 2016 року. А в четверту річницю незаконної анексії Криму, 18 березня 2018 року, відбулися вибори президента РФ - також із проведенням голосування на території анексованого півострова. За даними російських ЗМІ, явка в так званій "Республіці Крим" склала 71,54%. Згідно з даними ЦВК РФ, у голосуванні на території Криму взяла участь 1 млн 79 тис. 531 людина, при цьому дійсних бюлетенів було 1 млн 67 тис. 900.

Новини за темою: Рада ЄС запровадила санкції проти 5 організаторів виборів президента Росії в Криму, - Порошенко

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів