Україна працюватиме над розширенням санкцій щодо причетних до спорудження Керченського мосту, - МЗС

МЗС висловлює рішучий протест у зв’язку із відкриттям мосту через Керченську протоку та вчергове наголошує на протиправності будівництва Росією цього інфраструктурного об'єкта без згоди України

"Крымский мост"

Україна працюватиме над розширенням національних та міжнародних санкцій щодо фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку. Про це повідомила прес-служба МЗС України.

"Такі дії Москви фундаментально суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права, грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року та двосторонні договірні зобов’язання перед Україною", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: У спорудженні Керченського мосту брали участь до 10 європейських компаній, - прокуратура Криму

На думку представників відомства, спорудження мосту є спробою легітимізувати анексію частини суверенної території України.

"Будівництво мосту, як і будь-які інші дії кремлівської окупаційної влади, жодним чином не можуть змінити статус Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах. Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних діянь та відшкодовуватиме заподіяну шкоду", - підкреслили в МЗС.

Новини за темою: Порошенко: Керченський міст знадобиться окупантам, коли будуть покидати Крим

Нагадаємо, 15 травня президент Росії Володимир Путін відкрив автомобільну частину мосту через Керченську протоку, що з'єднує анексований Крим і Краснодарський край РФ. Автомобільний рух мостом планують відкрити завтра вранці. 

Зазначимо, українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво мосту в 2014 році – після анексії Криму. Незважаючи на це, роботи зі зведення мосту почали в травні 2015 року.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів