Україна має право на автокефалію, як і балканські народи, - патріарх Варфоломій

За його словами, питання про автокефалію буде вирішуватися в звичайному порядку і на благо українського народу

ekathimerini.com

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що в питанні надання автокефалії Української церкви він діє в інтересах українського народу. Про це повідомляє Orthodoxia.info.

"Українці мають право на автокефалію, як і всі балканські народи, які деякий час перебували в прямій юрисдикції Вселенського патріархату, але настав час, коли вони стали самостійними. Чому всі інші мають право на автокефалію, а 45-50 мільйонів українців немає? Це несправедливо", - сказав Вселенський патріарх.

Новини за темою: Рано чи пізно Росія підкориться рішенням Вселенського патріархату, тому що у неї немає вибору, - патріарх Варфоломій

Він запевнив, що українське питання буде вирішуватися "в звичайному порядку і на благо українського народу".

При цьому патріарх зазначив, що питання набуття автокефалії для Української церкви не новий, а став актуальним після отримання Україною незалежності на початку 1990-х років.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю Україні є Константинопіль. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета. Повідомлялося, що найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів