banner banner banner

Україна має намір приєднатися до міжнародної програми з контролю за контейнерними перевезеннями: Що це таке

Контроль за незаконним обігом наркотиків, зброї та фальсифікату в Україні незабаром здійснюватиметься під егідою ООН. Київ має намір приєднатися до Container Control Programme

З відкритих джерел

Україна має намір приєднатися до програми з контролю за контейнерними перевезеннями (Container Control Programme), що реалізується Організацією Об'єднаних Націй і Всесвітньою митною організацією. Зокрема, очікується, що відповідний меморандум про взаєморозуміння між ДФС, ДПСУ та Управлінням з наркотиків і злочинності Організації Об'єднаних Націй буде підписано вже завтра, 16 січня.

Що це за програма?

Щороку близько 500 млн контейнерів переміщаються по всьому світу, транспортуючи 90% світового вантажу. Більшість їхнього вмісту - легальні товари, але часто трапляється, що серед них є й контрабанда: наркотики, зброя і навіть люди. Це створює серйозну загрозу безпеці міжнародної торгівлі, адже відповідальні структури не завжди можуть вчасно запобігти ввезенню або вивезенню нелегальних товарів. Пов'язано це насамперед з тим, що маршрути контейнерних перевезень є більш витонченими, ховати контрабанду в контейнерах легше, так й складні міжпортові процеси грають на руку зловмисникам.

Новини за темою: В Одеському порту в контейнерах з посудом правоохоронці виявили цигарки на 27 млн гривень

Щоб виправити цю ситуацію, у 2003 році Управління ООН з наркотиків і злочинності спільно із Всесвітньою митною організацією розробили Програму з контролю за контейнерними перевезеннями.

З відкритих джерел

Її головне призначення – надання допомоги урядам країн у створенні стійких структур контролю вантажів в окремих морських портах, які виключають потрапляння до країни незаконного товару; підвищення ефективності співробітництва між державами і міжнародними організаціями, що займаються регулюванням контейнерних перевезень, у боротьбі зі злочинністю; а також викорінення міжвідомчої недовіри на державному рівні, яка може перешкоджати ефективному припиненню незаконної діяльності.

Як вона працює?

В основі міжнародної програми лежить створення спільних блоків керування портами на окремих контейнерних терміналах. Їх розміщують у безпечній зоні, переважно в межах морських портів країн, що приєдналися до програми, і комплектують персоналом, який пройшов спеціальне навчання по роботі з контейнерами, що перебувають у групі ризику.

З відкритих джерел

Варто відзначити, що таке спецнавчання включає кілька етапів.

На першому етапі майбутні співробітники блоків керування портами проходять базову (теоретичну і практичну) підготовку, знайомлячись з різними міжнародно-правовими документами та принципами, пов'язаними з контейнерними перевезеннями, аналізом ризиків та іншими методами профілювання, інспекцією вантажів, механізмами обміну інформацією, розвідкою та спрощенням процедур торгівлі.

Новини за темою: В Одеському порту правоохоронці виявили контейнер з контрабандним вантажем на понад 700 тисяч гривень

На другому етапі підготовки спеціалізовані тренери проводять спеціальну підготовку, яка стосується використання товарів подвійного призначення, екологічної злочинності, торгівлі видами, що перебувають під загрозою зникнення, контрафактних товарів, незаконного обігу ядерного матеріалу, торгівлі вогнепальною зброєю та зброєю масового знищення тощо. При цьому варто зазначити, що вибір предметів залежить від країни.

Третій етап навчання складається з ознайомлювальних поїздок до інших портів. Це дає можливість порівняти роботу відповідальних структур у різних країнах і перейняти досвід.

Четвертий етап включає в себе регулярне наставництво інструкторів. Ці наставництва передбачено з двох причин: по-перше, для забезпечення стійкості програми, а по-друге, для забезпечення того, щоб посадові особи, які стали частиною підрозділів з контролю порту, пройшли відповідну підготовку та оволоділи такими ж навичками, як і їхні колеги.

Новини за темою: ГПУ вилучила 41 контейнер контрабандної деревини в Одеському порту

Також варто додати, що кожен блок управління портами оснащено програмним забезпеченням для обміну даними з колегами з інших країн і міжвідомчими даними. Називається воно ContainerComm. За допомогою цього інструменту блоки управління портами можуть безпечно передавати один одному конфіденційні дані про вантажі, які представляють ризик, а також відстежувати контейнери з конкретними пунктами призначення, надавати детальну інформацію щодо типу вантажу, маршрутів, способів оплати і будь-яку іншу інформацію, необхідну для розробки та ідентифікації контейнерів з високим рівнем ризику.

Навіщо це Україні?

Зараз програму підтримують понад півсотні країн світу. Їхнє спільне досягнення за 2016 рік вимірюється тоннами вилучених наркотичних речовин, великих партій зброї, контрафактного алкоголю і тютюнових виробів.

З відкритих джерел

З відкритих джерел

Україна впродовж останніх років збільшила кількість задокументованих фактів "наркозбуту", а також розгорнула широку боротьбу з торговцями людьми і контрафактною продукцією.

Національна поліція

Національна поліція

Приєднання до програми з контролю за контейнерними перевезеннями – це новий етап розв`язання зазначених проблем шляхом відрізу для зловмисників морського сполучення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>