Україна і Росія повинні дійти згоди щодо складу миротворців, - Расмуссен

Санкції змусять РФ піти на поступки щодо миротворців ООН, додав Расмуссен

Reuters

За допомогою санкцій можна змусити РФ проявити гнучкість у питанні миротворчої місії ООН на Донбасі. Таку думку українським журналістам у Мюнхені висловив колишній глава НАТО, радник президента України Петра Порошенка Андерс Фог Расмуссен, передає "Укрінформ".

"Дуже важливо зберігати тиск на Росію. Американське рішення посилити санкції, передати зброю Україні збільшило тиск на Росію, і нам треба зберегти його, щоб змусити росіян дійсно просунутися, в тому числі і в питанні миротворчої місії", - заявив політик.

"Спочатку Україна і Росія повинні прийти до згоди щодо складу миротворчої сили. Я б, звичайно, хотів би бачити в її складі членів НАТО, а Росія, очевидно, буде проти. Тому ми радимо, щоб, наприклад, Фінляндія, Швеція, Австрія зробили свій внесок", - підкреслив Расмуссен.

"Я сумніваюся, що буде якийсь розвиток подій до тих пір, поки в Росії не пройдуть президентські вибори. Поки пропозицію, з яких 2 місяці тому Путін виступив з дуже маленькою місією і без сильного мандата, не призведе до вирішення питання на сході України", - додав він.

Як відомо, Швеція заявила про готовність брати участь у миротворчій місії на Донбасі, якщо Росія і Захід погодяться на це.

Як країна, яка не є членом НАТО, Швеція була запропонована як можлива провідна країна в миротворчій місії в доповіді на замовлення Расмуссена.

Зазначається, що звіт був представлений посадовим особам, у тому числі спеціального представника США в Україні Курту Волкеру в суботу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів