Угорщина на боці України у конфлікті з Росією, - Орбан

У той же час Орбан сказав, що в Україні діє антиугорський уряд

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан Reuters

Угорщина підтримує Україну в конфлікті з Росією, незважаючи на те, що "український уряд зайняв антиугорську позицію". Про це заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час візиту до Праги у п'ятницю, передає Reuters.

"Позиція Угорщини є чіткою, ми є проукраїнським урядом, тому ми стоїмо за Україною", - сказав Орбан у відповідь на запитання журналіста.

Новини за темою: Очільники МЗС країн G7 закликали РФ звільнити заарештованих українських моряків

"В Угорщині існує проукраїнський уряд, тоді як в Україні існує антиугорський уряд. Незважаючи на це, ми не змінили нашу позицію, і ми будемо стояти за Україною в цьому конфлікті", - додав Орбан.

Новини за темою: Україна обмежила в'їзд іноземців та осіб без громадянства на окуповані території Донбасу

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу", внаслідок чого останній зазнав ушкодження. Однак українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в рамках міжнародного морського права. Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закрито в обидві сторони через сходження на мілину танкера. Але невдовзі виявилося, що рух українських кораблів блокується навмисно.

Близько 19:00 корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід із протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на ураження і захопили українські кораблі. Окрім суден, у полоні російських силовиків опинилися 24 українські моряки. Трьох із них, поранених, доставили до лікарні Керчі. 

27-28 листопада підконтрольний Росії "суд" у Криму заарештував усіх українських моряків, рахуючи з пораненими, на термін 60 діб. Їх звинувачують у незаконному перетині російського кордону. Після цього повідомлялося про їх вивезення з Криму до Росії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів