У ЄС стурбовані відсутністю прогресу у створенні антикорупційного суду в Україні

Важливо в рівній мірі говорити як про успіхи в Україні, так і про проблеми, заявила Євродепутат Ребекка Гармс

Європарламентар Ребекка Хармс Euromaidan Press

Депутат Європарламенту Ребекка Хармс (Німеччина) обурена тим, що прийняття законопроекту про антикорупційний суд в Україні "фактично не просувається". Про це вона сказала у коментарі DW.

Новини за темою: G7 закликала Україну скасувати е-декларування для антикорупціонерів

За її словами, важливо в рівній мірі говорити як про успіхи на прикладі Національного антикорупційного бюро або "Нафтогазу України", який нещодавно виграв Стокгольмський арбітраж у суперечці з "Газпромом", так і про проблеми.

"Наші виборці очікують від нас, що ми не будемо закривати очі, коли успіхи відсутні", – сказала політик.

Нагадаємо, що 1 березня Верховна Рада підтримала за основу президентський законопроект № 7440 про Антикорупційний суд. За проголосували 282 народних депутата.

Законопроект передбачає, що Антикорупційний суд буде розглядати справи, якщо предмет злочину чи заподіяної шкоди як мінімум в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня – це 881 тис. грн). Це – основна умова. Причому не має значення, хто розглядав справу – Нацполіція, Генпрокуратура або НАБУ. Деякі з статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками чи зброєю, а от щодо електронного декларування – жодної.

Джерело: Deutsche Welle

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів