У Єгипті знайшли вісім мумій, яким щонайменше 3 тисячі років

Раніше місце розкопок було частково заблоковане уламками

dumskaya.net

У Єгипті в гробниці некрополя Ель-Ассасіф в околицях Фів знайдено два дерев'яних саркофаги, а в них чудово збережені мумії, повідомило єгипетське міністерство у справах старожитностей у Facebook.

"Один саркофаг прикрашено пір'ям, це означає, що його можна віднести до часу правління 17-ї династії Єгипту, другий саркофаг датований часом правління 18-ї династії", - повідомив міністр у справах старожитностей Халед Аль Анані.

Сімнадцята династія правила в Стародавньому Єгипті під час так званого Другого перехідного періоду в XVII-XVI століттях до н. е. Спадкоємцями цієї династії були фараони 18-ї династії, що об'єднала Єгипет і створила Нове царство. До цієї династії відносять дев'ять або 10 фараонів.

Поки незрозуміло, хто саме був похований у саркофазі, декорованому пір'яним орнаментом, але в другому саркофазі, зробленому з дерева і фарбованого гіпсу, знаходиться тіло жінки, яку звали Поу-ю. Про це повідомили фахівці французького Інституту археології східної, які беруть участь у розкопках.

Обидва саркофаги знайдено в гробниці з маркуванням TT33. Третій саркофаг - чорного кольору і прикрашений золотом. Він був знайдений у другій гробниці з маркуванням TT28. У ньому знаходиться тіло чоловіка на ім'я Тоо Інкетіф, він був доглядачем процесу муміфікації в храмі богині істини і справедливості Маат, дочки бога Ра.

Гробниця Інкетіфа розписана яскравими квітами, вони намальовані на стелі, прикрашена п'ятьма масками і більш ніж 1000 маленьких статуеток.

У гробниці знайшли ще кілька мумій. Вони лежали не в саркофагах і, можливо, відносяться до більш раннього поховання близько 4-х тисяч років тому.

Про існування обох могил вже було відомо, там навіть починалися археологічні розкопки, але потім місце розкопок виявилося частково заблоковано уламками.

За даними Telegraph, археологи витратили п'ять місяців на очищення близько 300 метрів, перш ніж вони змогли отримати доступ до TT28.

Розкопки обох поховань тривають.

Джерело: 112.ua

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів