У Єгипті з гробниці дістали мумію віком 3,5 тисячі років

Імовірно, це мумія високого чиновника епохи Нового царства

EPA

Єгипетська влада показала вміст раніше не вивченої гробниці в стародавньому місті Луксор на Нілі. Поховання було зроблено близько 3,5 тисяч років тому, повідомляє BBC.

Зокрема, у гробниці археологи виявили мумію, імовірно, високопоставленого чиновника епохи Нового царства.

Як зазначається, точно ім'я похованого в гробниці чоловіка не відомо, однак у міністерстві у справах старожитностей кажуть, що у них є два припущення.

У відомстві не виключають, що це міг бути чоловік на ім'я Джехуті Міс, чиє ім'я викарбувано на одній зі стін, або це може бути писар на ім'я Мааті - це ім'я, а також ім'я його дружини Міхи написані на похоронних судинах.

Крім цього, у гробниці збереглися фігурки, дерев'яні маски і яскраві розписи на стінах.

У той же час в міністерстві у справах старожитностей Єгипту додали, що ця і ще одна гробниці були виявлені німецьким археологом ще в 1990-ті, проте донедавна вони залишалися недоторканими.

Примітно, що інша могила також була розкрита лише нещодавно, і поки тривають розкопки.

Гробниці розташовані в некрополі Дра-Абул-Нага, де ховали високопоставлених єгиптян. Це поруч із Долиною царів, де поховано багато фараонів Стародавнього Єгипту.

Раніше повідомлялося, що єгипетські археологи розкопали в провінції Ель-Мінья на південь від Каїра 17 стародавніх мумій. Серед знахідок - саркофаги з вапняку і глини, труни з останками тварин і папірус з давньоєгипетськими письменами.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів