У Венесуелі парламентарі одноголосно оголосили конституційну асамблею нелегітимною

Рішення було прийнято напередодні всіма членами парламенту країни

Контрольований опозицією парламент Венесуели визнав нелегітимною нещодавно обрану конституційну асамблею, передає Deutsche Welle.

Згідно з рішенням парламентарів, нелегітимними є як сам створений за ініціативи президента країни Ніколаса Мадуро орган, так і рішення, які він прийматиме.

Це стосується також і позбавлення 5 серпня конституційною асамблеєю повноважень генерального прокурора країни Луїзи Ортеги, яка є однією з критиків президента-соціаліста Мадуро.

При цьому опозиційні парламентарі заявили, що під час засідання з метою позбавлення легітимності конституційної асамблеї до парламенту намагалися увірватися прихильники Мадуро. Йдеться насамперед про членів конституційної асамблеї, яких підтримували військові і силовики.

За даними парламентарів, серед тих, хто намагався увірватися до будівлі парламенту, була також і нещодавно обрана голова конституційної асамблеї, колишня міністр закордонних справ Венесуели Дельсі Родрігес.

При цьому з посиланням на дані джерел в американському уряді зазначено, що США ведуть підготовку до посилення санкцій щодо чиновників Венесуели, з огляду на нещодавні рішення конституційної асамблеї. Відповідно до даних анонімних джерел, заплановані обмежувальні заходи стосуватимуться низки осіб з найближчого оточення Мадуро.

Як повідомлялося, у Валенсії (штат Карабобо, Венесуела) група повстанців захопила військову базу "Фуерте Парамакай". Це було розцінено урядом країни як терористичний акт.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...