У Великій Британії почали розслідувати зараження 5 тис. пацієнтів ВІЛ

За деякими оцінками, близько трьох тисяч заражених пацієнтів вже померли

hiv-service.od.ua

У Великій Британії почалося публічне розслідування справи про зараження близько 5 тисяч британців ВІЛ та гепатитом після переливання крові, першими показання дали постраждалі пацієнти. Про це повідомляє BBC.

Відзначається, що пацієнти заразилися в 1970-х і 1980-х роках у Великій Британії після медичних процедур, тому що до середини 80-х препарати крові не піддавалися термічній обробці, яка вбивала всі віруси. Публічне розслідування може тривати кілька років.

Одна з потерпілих у коментарі агентству розповіла, що заразилася ВІЛ від свого чоловіка, який отримав заражену кров при лікуванні. Її чоловік помер, а вона сподівається дожити до кінця розслідування.

"Ви тільки уявіть, що це була середина 80-х - атмосфера страху, дискримінації та абсолютного неприйняття таких діагнозів, як-от СНІД та ВІЛ. Ми обидва були вражені й повністю розчавлені цією новиною", - зазначила жінка.

Колишній міністр охорони здоров'я Великої Британії Ендрю Бернем закликав розібратися в ситуації. Виступаючи в парламенті, він заявив, що ця справа може бути результатом кримінальної змови.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів