Терористи РПК
Агентство Анадолу

За останній тиждень сили безпеки Туреччини в рамках антитерористичних операцій в провінції Ширнак, Хаккарі, Діярбакир, Батман, Мардін і Бітліс знешкодили 45 терористів Робочої партії Курдистану (PПK). Про це повідомляє Агентство Анадолу.

Раніше, в період з 15 лютого по 17 березня 2017 року, знешкодили 66 терористів, ще 91 затримано.

У таких операціях задіяно тисячі військовослужбовців, а також працівників поліції Туреччини.

Турецько-курдський конфлікт між урядом Туреччини і бійцями Робочої партії Курдистану, що ведуть боротьбу за створення курдської автономії у складі Туреччини, триває з 1984 року дотепер. За цей час загинуло близько 500 мирних жителів і 800 співробітників сил безпеки. У ході антитерористичних операцій знищено або арештовано до 8 тис. бойовиків PПK.

РПК складається з професійних партизанів (бойовиків герілли) з облаштованими базами у важкодоступних високогірних областях Курдистану. Політичні структури РПК контролюють курдське суспільство як у самій Туреччині, так і в європейській діаспорі. РПК має в своєму розпорядженні великий бюджет, який пускає в обіг через підконтрольних партії бізнесменів. В угрупування є бази за межами Туреччини, в тому числі в Сирії.

Нагадаємо, як повідомляло раніше Агентство Анадолу, режим Башара Асада надає підтримку терористам РПК в Сирії. Зокрема, режим підтримує створення терористами своїх центрів підготовки в районах Шейх-Максуд і Хюллюк провінції Алеппо.