У Центральноафриканській Республіці вбито понад 20 мирних жителів і миротворця ООН

В результаті нападу на місію ООН було поранено ще 11 миротворців

un.org

У Центральноафриканській Республіці (ЦАР) вбито понад двадцять мирних жителів і один миротворець ООН. Про це повідомляється на сайт ООН.

В результаті нападу на тимчасову базу місії ООН у Тагбарі 3 квітня загинув один миротворець з Мавританії, а ще 11 його колег було поранено. Передбачається, що напад здійснили бійці збройного руху "Антибалака". У той же день в Тагбарі було виявлено трупи 21 особи з числа мирних жителів, зокрема чотирьох жінок і чотирьох дітей. Ще 14 осіб з числа цивільних осіб в той же день отримали травми і поранення. У місії з'ясовують, чи існує зв'язок між нападом на миротворців ООН і загибеллю мирних жителів.

Члени Ради безпеки засудили будь-які напади, провокації і підбурювання до насильства щодо миротворців з місії ООН в ЦАР. Вони нагадали, що напади на миротворців можуть бути розцінені як військові злочини.

Глава ООН Антоніу Гутерреш закликав владу країни розслідувати обидва інциденти і як можна швидше притягти винних до відповідальності.

Новини за темою: У Центральноафриканській республіці виявлено тіла 115 убитих мирних жителів

Члени Ради безпеки і генеральний секретар висловили співчуття близьким загиблих і побажали якнайшвидшого одужання пораненим.

Конфлікт в Центральноафриканській Республіці почався в грудні 2012 року, коли активізувалася озброєне мусульманське угруповання "Селека". Їй протистояли християнські групи, які об'єдналися в рух "Антибалака". Багатопрофільна місія ООН зі стабілізації в ЦАР була створена рішенням Ради безпеки і почала функціонувати у квітні 2015 року.

Нагадаємо, в неділю, 1 квітня, бойовики терористичного угруповання "Аш-Шабаб" напали на базу сил місії Африканського союзу в Сомалі.

Джерело: пресс-служба ООН

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів