У Сирії почалася евакуація з Думи, яку оточено армією Асада

Перші два автобуси покинули межі міста

DW

У Сирії почалася евакуація повстанців з міста Дума (східна провінція Гута), яке оточено військами президента Башара Асада. Про це повідомляє Reuters.

Перші два автобуси, в яких перебувала група бійців Джеші-аль-Ісламу та їхні сім`ї, покинули місто.

Згідно з даними сирійських державних ЗМІ, в неділю за домовленістю між сирійським урядом та повстанським угрупованням два автобуси мали вирушити до північного міста Джараблус.

Нагадаємо, Асад дозволив пораненим і цивільним особам і повстанцям евакуюватися з міста Дума, яке нині оточено сирійською армією.

Угода також зобов'язує повстанців залишити в місті важке озброєння, пише сирійська урядова газета "Аль-Ватан". Повстанці можуть переміститися на територію Північної Сирії, яка, як і раніше, перебуває під їхнім контролем.

Таким чином, якщо інформацію підтвердять, найближчим часом регіон Східна Гута, який перебував в облозі з 2013 року, може повністю перейти під контроль сирійської армії. Він має стратегічне і символічне значення через свою близькість до Дамаска.

Війська Асада почали наступ на Східну Гуту в середині лютого за підтримки російської авіації. Операція супроводжувалася численними жертвами серед мирного населення. Так, 23 березня під час атаки міста Ірбин запальними бомбами загинуло 37 жителів. Правозахисники звинуватили Росію. Москва відкидає ці звинувачення.

Нагадаємо, війська сирійського лідера Башара Асада взяли під контроль практично всю територію передмістя Дамаска Східна Гута, крім міста Дума.

За деякими оцінками, у Думі продовжують перебувати кількадесят тисяч мирних жителів.

Джерело: Reuters

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів